ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Eylül 2013 Pazartesi 07:40

Galatasaray'da ilginç uygulama!

Galatasarayda ilginç uygulama!

Galatasaray’da oyuncu, ilk 11’de oynarsa 1, sonradan girerse 0.5, maç kadrosuna girip oynamazsa 0.25 puan alacak. 25 puan toplarsa 250 bin euro ekstra gelecekCim-Bom, Bruma’yı transfer etmek için Sporting Lizbon ile özel bir sözleşme yaptığı konuşuldu ama oyuncuyla da başarıya endeksli bir sözleşme yapıldığı ortaya çıktı.

Bonservisi için verilen 10 milyon euronun yanında futbolcuya da imza ücreti olarak 1 milyon euro verecek olan Galatasaray, 5 sezon için 1 milyon euro ile başlayıp, 1 milyon 200 bin euro ile sona erecek paralar ödeyecek. Oyuncuya, 10 bir euro ile 20 bin euro arasında değişecek maç başı ücret de ödeyecek olan Aslan’ın başarıya prim veren özel sözleşme maddesi ise şöyle:

Oyuncu 25 puanı toplarsa, (1 puan ilk on birde yer alırsa, 0,5 puan sonradan oyuna girerse, 0,25 puan yedekte olup oyuna girmezse) ilk 3 sezon her bir yıl için 250 bin euro ve sonraki 2 sezon her bir yıl için 300 bin euro özel bonus verilecek.
Bruma’ya karşı oynayan İBB’li futbolcu Enver Cenk Zaim, “Süratli, çalım atma özelliği olan, dikine gidebilme özelliği olan bir futbolcu... Saha içerisinde tutulması zor, enerjisi yüksek bir imaj gösterdi” dedi.

OYNAYAN KAZANIR!

Galatasaray’da sahada yer bulan kazanıyor. Bunun son örneği de geçen hafta görüldü. Cim-Bom’da teknik direktör Fatih Terim’in isteğiyle yapılan iyileştirmede oyuncular arasında farklar ortaya çıktı.

2016’ya kadar sözleşmesi bulunan ve takımda yer alan Semih Kaya’nın garanti ücreti 530 bin liradan 1.4 milyon liraya yükseltilirken, maç başısı da 13 bin liradan 20 bin liraya çıkarılmıştı.

Semih ile beraber zam alan diğer isim ise Emre Çolak oldu. Emre’nin 600 bin liralik ücreti ise 1 milyon lira oldu. Daha önce Semih ile arasında 70 bin lira fark bulunan Emre ile takım arkadaşının arasındaki makas, yeni kontratla beraber 400 bin liraya çıktı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER