ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 11:23

Galatasaray'da büyük kriz

Galatasarayda büyük kriz

Drogba ve Sneijder alacaklarına karşılık senet verilmesine karşı çıktı.


Galatasaray'da Kayseri Erciyesspor maçı öncesi 'yerli-yabancı ayrımı' tartışmalarını alevlendirebilecek bir gelişme yaşandı, büyük bir kriz patladı.

Sarı-Kırmızılı yönetim, kafaları rahat tatile çıkmaları için tüm oyunculara alacaklarına ve transfer taksitlerine karşılık senetler verdi.

Yerli oyuncular, son dönemde döviz kurlarında yaşanan büyük dalgalanmaların da etkisiyle uzun vadeye yayılan senetleri itiraz etmeden kabul etti.

Ancak takımın yabancı yıldızlar Didier Drogba ve Wesley Sneijder, alacaklarının senet olarak ödenmesine tepki gösterip tavır aldı.

AYSAL TALİMAT VERDİ

İki futbolcunun rahatsızlığını dile getirmesinin ardından hemen başkan Ünal Aysal arandı ve konuyla ilgili sıcağı sıcağına bilgi verildi.

Başkan Ünal Aysal, krizin daha da büyüyebileceği endişesiyle "Senet yerine çekle ödeyin, vadeleri de kısaltın" talimatı verdi.

Drogba ve Sneijder, ödeme planları kısalınca çekleri kabul etti. İki futbolcunun çıkışı, diğer yabancılara da yaradı.

Felipe Melo ve Fernando Muslera gibi isimlerin başını çektiği yabancıların sorun çıkartabileceği düşüncesiyle tüm yabancılara vadeleri daha kısa olan çekler yazıldı.

Senet alan yerliler ise bu uygulamadan yararlanamadı.

Galatasaray yönetiminin özellikle döviz kurlarındaki değişimler nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığı, kaynak arayışlarını hızlandırdığı ifade edildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER