ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 09:17

"Galatasaray'a gitmedim"

"Galatasaraya gitmedim"

Beşiktaş'a İnönü'deki son derbi galibiyetini getiren isim olan Olcay Şahan, TRTSpor'da Futbol Ateşi programına konuk oldu.


"İbrahim abi anlatmıştı derbi coşkusunu, 'Şampiyonluk olursak bu taraftar sizin için neler yapar düşünün' demişti."

"İlk yarıdaki Trabzonspor maçında son dakikada golü kaçırınca ben de şaşırdım. Vaktim vardı, 'Neden beklemeden vurdum' diye düşündüm.

"Hata yapma korkusu vardı. Golü yedikten sonra açıldık, rahatladık ondan sonra maç ortadaydı."

Golü anlattı

"Ben arkada kalmamak ve ofsaytı bozmamak için öne koştum. Sonra da 4-5 kişi depar atarak çıktık. İyi çalışıyoruz. Niang da müthiş bir pas attı, bana da dokunmak kaldı. Hocama koştum, çünkü o bana çok güvendi. Golü attıktan sonra 2-3 dakika var sanıyordum. Sahaya döndüm maç bitmişti."

"Maçtan sonra annem ağlıyordu, ben de ağlama diye işaret yapıyordum. Başka birşey yazmışlar."

Kırmızı formanın uğuru

"Kırmızı forma bize uğurlu geliyor, bütün takım buna inanıyoruz. Hatta bir maçta Siyah-Beyaz forma giyecektik, 'Neden Siyah-Beyaz forma giyiyoruz, kırmızı forma bize uğur getiriyor' diye aramızda konuştuk.

"Bizim genç bir takımımız var, biraz da şanssızlık var. Hata da yapıyoruz, o hataları yapmasaydık şu an 7-8 puan önde olurduk."

"Beşiktaş'ta ilk günümde yabancılık çektim. İkinci gün sanki 1 sene buradaymışım gibi hissettim. Herkes birbirine kendi kardeşiymiş gibi bakıyor. Her iki haftada bir bütün takım yemeğe çıkıyoruz."

"Sadece bu sezonu düşünüyorum"

İspanya'da da oynamak isterim. Ama şu an Beşiktaş'tayım, iyi bir dönem yakaladım. Gelecek için hedeflerim yok. Şu an sadece bu sezonu düşünüyorum.

Beşiktaş'a nasıl transfer oldu?

"Galatasaray ve Bursaspor teklifte bulunmuşlar. Bana hocanın ilgisi lazım. Hoca benimle ne kadar ilgili olursa performansım artar. Samet Hoca beni aradı, hedeflerini anlattı, ben de düşünmeden geldim. Bir antrenman öncesi Stefan Kuntz (Kaiserslaurten Sportif Direktörü) bana Galatasaray'a gideceksin. burada ne işin var demişti. Ben de 'Yok, hala buradayım' dedim. İki gün sonra Samet Aybaba arayınca takımdan ayrıldım. Stefan Kuntz da aslında bu derbiye gelmek istemişti. Transferimden sonra 'Benim hanıma söyledim Beşiktaş'a gittiğini hemen gönder gitsin dedi' demiş. Çünkü en güzel anılarını Beşiktaş'ta yaşamış."

"Hocadan saç için uyarı gelmiyor ama sakal için geliyor. Tesislere berber getiriyor kestiriyor. Sadece Samet Hoca değil, babam da çok baskı yapıyor. O da sakalı hiç sevmez."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER