ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 12:00

Galatasaray ve Etstur'dan Türkiye'de bir ilk


Galatasaray Kulübü ile Etstur'un işbirliği ile 'www.gstravel.org'u hayata geçirdi.

    Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen işbirliği anlaşmasının imzalandığı toplantıya Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy ve Galatasaray Kulübü Yöneticisi Sedat Doğan katıldı.
    Lutfi Arıboğan, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bir spor kulübü bir seyahat markası oluşturuyor. Türkiye'nin lider ve öncü markası Galatasaray olarak bu tarz iş planlarıyla kulübümüze yeni kaynaklar yaratmayı planlıyoruz. Bu da bu projelerimizin ilklerinden bir tanesi. Artık spora kaynak yaratma yönünde de öncü bir marka olan Galatasaray Spor Kulübü'nün bu tür faliyetleri, spora sadece reklam ve sponsorluk yoluyla kaynak yaratmak değil; artık bunların dışında yeni markalar yaratmak. Kendisinin markasının gücüyle farklı sektördeki markalarla bir araya gelerek kaynak yaratacak ve Galatasaray ile Türk sporuna katkımız sürecek. " diye konuştu.

    Etstur tarafından satılan diğer tüm seyahat ürünlerini www.gstravel.org sitesi aracılığıyla alan taraftarların, yaptıkları her seyahatte kulübün de kazanmasını sağlayacağını kaydeden Arıboğan, sözlerini şöyle tamamladı:
    "Ayrıca dünyanın dört bir yanında ve İstanbul dışında yaşayan tüm taraftarlarımız, kendilerine özel olarak oluşturulan paketleri www.gstravel.org üzerinden satın alarak Türk Telekom Arena’nın büyüleyici atmosferinde maçlarımızı en konforlu şekilde izleyebilecek. GSTravel markamızın gerek taraftarlarımıza gerekse camiamız ve iş ortağımız Etstur’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve taraftarlarımızın desteğiyle çok iyi sonuçlar doğuracağına yürekten inanıyorum. Bu projeyle birlikte Galatasaraylı taraftarlar da 'www.gstravel.org' adresi üzerinden yaptıkları rezarvasyonlarla Türkiye'nin en güçlü turizm firmasından servis alacaklar aynı zamanda takımlarına katkıda bulunmuş olacaklar."

    Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy ise Galatasaray’ın bu işbirliği için Etstur’u tercih etmesinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi. Mehmet Ersoy, şöyle konuştu:
    "Türkiye’nin iki lider markasının bir araya geldiği bu özel projeyle birlikte hem Galatasaray Spor Kulübü hem Galatasaray taraftarı hem de turizm sektörü kazanacak. Yurt içinde ve yurt dışında Galatasaray taraftarına maç turları ile birlikte A’dan Z’ye komple bir hizmet vereceğiz. GSTravel ile taraftar, online olarak ya da çağrı merkezini arayarak tek bir hareketle maç biletini, uçak biletini, otelini ve transfer hizmetlerini birlikte satın almış olacak. Bunun dışında gstravel.org üzerinden yaptığı tüm rezervasyonlarda takımının kazanmasını sağlayacak. Galatasaray Spor Kulübü ve Etstur, bu işbirliği sayesinde birlikte değer kazanarak yükselmeye devam edecek. Galatasaray’ın bu işbirliği için Etstur’u tercih etmesi bizi çok memnun etti."

    Galatasaraylı yönetici Sedat Doğan da Başkan Ünal Aysal'ın 'Dünyada ilk 10 kulüp içine gireceğiz ve orada kalacağız' sözünü hatırlatarak, bunu sadece spor ürünleri satarak yapamayacaklarını belirtti. Yeni işler yapmaları gerektiğini kaydeden Doğan, "Bunun için de taraftarlarımızın bu ürünü almsı lazım. Dünya çapında Galatasaray görmek istiyorlarsa, dünya çapında yıldızları takımlarında görmek istiyorlarsa bize bu anlamda destek olmaları lazım. Bu bir sponsorluk anlaşması değil. Etstur ile işbirliğini Galatasaray Kulübü seçti. Etstur'u en iyisi olduğu için seçtik. Bu işbirliğinden 5 - 10 milyon TL gelir beklentimiz var." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER