ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 16:10

Galatasaray taraftarından Terim eylemi

Galatasaray taraftarından Terim eylemi


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 9 maç ceza alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in cezasını çok bulan sarı kırmızılı taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu önünde eylem yaptı. Federasyonun çifte standartta bulunduğunu öne süren taraftarlar, yoğun güvenlik önlemleri altında federasyon binasının önüne siyah çelenk bıraktı.

PFDK, Mersin İdman Yurdu maçında hakem Süleymen Abay tarafından sahanın dışına gönderilen Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in cezasını 9 maç olarak açıkladı. Cezanın çok olduğunu öne süren Galatasaraylı taraftarlar Maslak’ta toplandı. Galatasaray bayrakları ile ilerleyen grup, Sarıyer’deki TFF binasına kadar yürüdü. Taraftar grubu TFF önünde yoğun güvenlik önlemleri altında karşılandı. Federasyon ve Fenerbahçe aleyhine slogan atan grup, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i istifaya davet etti.

“Geçtiğimiz sezondan bu yana kural koyucu ve koruyucuların oluşturduğu adaletsizlik ve çifte standart bizleri isyan noktasına getirmiştir.” diyen Galatasaray kulübünün tribün lideri Veysel Giray, “Bu düzene karşı bir başkaldırı zorunluluk haline gelmiştir. Türkiye’ye çok başarılar kazandırmış kaç tane Fatih Terim var? Irkçılık, küfür ve tükürme için 12 maç verilen cezayı 3 maça indirebiliyorsunuz. 70 milyon insanın bildiği hareketi herkes biliyor. İnsanları aptal yerine koyarsanız, patlama noktasına gelirler. Şaka gibi bir federasyon var. TFF Başkanı’nın bize kupayı verirken ki surat ifadesine bakın, bir de başkanı olmadığı başka bir kulübe kupa verirken surat ifadesine bakın. Yarın yapılacak adaletsizlikte daha fazla taraftar sokağa dökülecektir.” ifadelerini kullandı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında açıklamalarını bitiren grup, federasyon binasına siyah çelenk bıraktıktan sonra olaysız dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER