ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:46

Galatasaray Liv Hospital, kuradan memnun

Galatasaray Liv Hospital, kuradan memnun

Başantrenör Ataman: "Bizim açımızdan iyi bir kura olduğunu düşünüyorum. Eşleşmeden oldukça memnunum"


Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı  Başantrenörü Ergin Ataman, THY Avrupa Ligi'nde çekilen kuradan memnun olduklarını  söyledi. 
 
İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilen kura çekiminin  ardından NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Ataman, istedikleri rakiplerle  eşleştiklerini  belirterek, şunları kaydetti: 
 
"İlk iki grup açısından C Grubu'nun daha avantajlı olduğunu  düşünüyorum. Olympiakos, geçen sezonun Avrupa şampiyonu. Grubun favorisi gibi  görünüyor ama kadrolarında büyük değişiklikler yaşayabilirler. Bunu da yakında  göreceğiz. Montepaschi Siena, İtalya şampiyonu, ancak ciddi sıkıntılar  geçiriyorlar. Kadrolarından büyük bölümü değişecek. Unicaja Malaga da istediğim  bir takımdı. İspanya liginin orta seviye ekiplerin bir tanesi. Bizim açımızdan  iyi bir kura olduğunu düşünüyorum. Eşleşmeden oldukça memnunum." 
 
Galatasaray Liv Hospital olarak grubu ilk iki sırada bitirmeyi  hedeflediklerini aktaran Ataman, "Hedefimiz, grubu ilk iki içinde bitirerek Top  16'ya yükselmek olacak. Grup liderliği de hedeflerimizden birisi. Her takım, Top  16'ya kalmaya çalışacak. Bizim gibi takımlar için grup maçlarının çok önemi var.  Avantajlı bir şekilde gruptan çıkmak en büyük hedefimiz olacak" şeklinde konuştu. 
 
 "Spanoulis transferi açısından gerekli çalışmaları yapıyoruz" 
 
 Ataman, yeni sezon yapılanması çerçevesinde Yunan oyun kurucu Vassilis  Spanoulis'i transfer etmek için çabaladıklarını vurguladı. 
 
Yunan oyuncuya Avrupa'nın büyük kulüplerinin de talip olduğunu  bildiren Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı: 
 
"Spanoulis transferi açısından gerekli çalışmaları yapıyoruz.  Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile koordinatörümüz Murat  Özyer yoğun çaba sarf ediyor. Başkanımız Ünal Aysal oldukça yakından takip  ediyor. Gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Zor bir transfer. Avrupa piyasasının  bir numaralı ismi. Spanoulis makul ölçülerde Galatasaray'da oynamak isterse biz  de onu kadromuzda görmeyi arzuluyoruz. Önümüzdeki günlerde belli olacak. CSKA  Moskova, Barcelona gibi takımlarında da ciddi teklifleri var. Olympiakos'ta  kalmasını zor görüyorum. İnşallah bize gelir. O zaman da bizim açımızdan büyük  bir avantaj olur." 
 
 "Galatasaray'da basketbolu büyütmek istiyoruz" 
 
Sarı-kırmızılı kulüpte basketbolu büyütmenin hesaplarını yaptıklarını  anlatan deneyimli antrenör, gelecek sezon maçlarını oynayacakları salon konusunda  çalışmaların sürdüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti: 
 
"Galatasaray'da basketbolu büyütmek istiyoruz. Galatasaray Liv  Hospital'ı Avrupa'nın en büyük salonlarından biride oynatmayı planlıyoruz. Böyle  bir kuradan sonra şartlar uygun olursa Sinan Erdem Spor Salonu'na  geçebileceğimizi düşünüyorum. Tabii ki bunun değerlendirmesini yönetim kurulumuz  yapacaktır." 
 
Daha önce çalıştırdığı Montepaschi Siena takımıyla aynı gruba  düşmelerini "Güzel bir duygu" şeklinde nitelendiren Ataman, "Siena'ya yeniden  dönmek güzel ve heyecan verici bir duygu. O açıdan sevinçliyim. En azından  Avrupa'nın en güzel şehirlerinden birisine gideceğiz. Benim için de özel bir  şehir" diyerek sözlerini tamamladı. 
 
Sarı-kırmızılı takım, THY Avrupa Ligi C Grubu'nda Yunanistan'dan  Olympiakos, İtalya'dan Montepaschi Siena, İspanya'dan Unicaja Malaga, Polonya'dan  Stelmet Zeilona ve Almanya'dan Bayern Münih takımlarıyla eşleşti. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER