ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 20:40

Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe maçından notlar

Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe maçından notlar

Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasındaki 6. maçında heyecan...


Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasındaki 6. maçı, sarı-kırmızılı takımın cezası nedeniyle sadece 14 yaş ve altı çocuklar ile yanlarındaki kadınlar tribünden izledi.
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan serinin 4. maçında yaşanan tribün olayları nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulunun verdiği 2 maçlık seyircisiz oynama cezasının ardından, bu maçta tribünlerde çocuk ve kadın taraftarlar yer aldı.

Kadın ve çocuk taraftarlar, maç öncesi stat hoparlörlerinden çalınan marşlar eşliğinde yaşadıkları coşkuyla ve yaptıkları tezahüratlarla sarı-kırmızılı ekibe destek verdi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyeleri de karşılaşmayı protokol tribününden izledi.

- Fenerbahçeli yöneticiler, 104 numaralı blokta

Maçta, Fenerbahçe Kulübünü, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Özokur, Yalçın Haker ve Serdar Erkan temsil etti.
Sarı-lacivertli yöneticilere, play-off final serisinde bundan önceki iki maçta olduğu gibi yine protokol tribününün yanındaki 104 numaralı blokta yer verildi.
Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki 4. müsabakada aldığı teknik fauller nedeniyle Ülker Sports Arena'da yapılan 5. maçı tribünden izlemek zorunda kalan Obradovic, cezasını tamamlamasının ardından serinin 6. maçına takımının başında çıktı.

- Fani Aysal maçı tribünde taraftarlarla izledi

Kulüp başkanı Ünal Aysal'ın eşi Fani Aysal, karşılaşmayı tribünde kadın ve çocuk taraftarlarla beraber izleyerek tezahürat yaptı.
Aysal'ın eşinin maç öncesi protokol tribününün karşısındaki bölümdeki 114 numaralı bloğa gelmesi tribünleri de hareketlendirdi. Sarı-kırmızılı atkı sallayıp taraftarların coşkusuna ortak olan Fani Aysal, derbide takıma tribünden destek verdi.

- Geniş güvenlik önlemleri

Karşılaşma dolayısıyla, emniyet güçleri salon ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.
Abdi İpekçi Spor Salonu'nun bahçesinde TOMA'lar ve çok sayıda çevik kuvvet personeli bekletildi.
Maça basın mensuplarının ilgisi büyük oldu. Türkiye Spor Yazarları Derneğine 110 basın mensubu akreditasyon yaptırırken, gazeteciler yer sorunuyla karşılaşmamak için maçın başlamasından saatler önce salona geldi.
Bu arada, Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaray Liv Hospital'a verilen 2 maç seyircisiz oynama cezasını onadı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER