ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 22:57

Galatasaray Lazio ile anlaşmak üzere

Galatasaray Lazio ile anlaşmak üzere


İtalya'nın ünlü spor gazeteleri La Gazetta Dello Sport ve Corriere Dello Sport, iki kulübün Burak Yılmaz'ın transferi için 12 milyon Euro+ bonuslar karşılığında anlaşma sağladığını ilk haber olarak okuyucularına duyurdu. Haberde, Lazio Kulübü Başkanı Claudio Lotito'nun, birkaç gündür Galatasaray Kulübü ile görüştüğünü ve sarı-kırmızılı takımın Burak Yılmaz için ilk başta 18 milyon Euro istediğini ama 12 milyon civarında anlaşma sağlandığını yazdı.Dün Roma'ya giderek Lazio Kulübü yetkilileriyle pazarlık masasına oturan Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun, Burak Yılmaz konusunun kendileri için kapandığını ve artık satılmasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

İtalyan medyasında bugün çıkan iddiaya göre; Lazio Kulübü Burak Yılmaz için 12+3 milyon Euro verirken Galatasaray’ın da bu teklifi kabul etti. İki kulübün para konusunda anlaşma sağladığı sadece ödeme planının nasıl olacağı yönünde pazarlık yaptıkları belirtiliyor.

Lazio'nun 4 taksit halinde ödeme yapmayı teklifi ettiği, sarı-kırmızılı kulübün ise 2 taksitte ödeme istediği iddia edilirken, İtalyan ekibin Burak Yılmaz'a ise yılık 2.2 milyon Euro vereceğine dikkat çekildi.

Bülent Tulun'dan İtalya'da çıkan iddialara cevap!

Galatasaray ve Lazio'nun, Burak Yılmaz transferi konusunda 18 milyon Euro'ya anlaştığı iddialarına Bülent Tulun'dan yanıt geldi.

Tulun, böyle bir anlaşmanın söz konusu olmadığını DHA'ya açıklarken, Burak Yılmaz için dün masaya oturan Galatasaray ile Lazio kulüplerinin transfer konusunda anlaşamadığını ve değişen bir durum olmadığını söyledi. Bülent Tulun, "İtalya'dan bugün gelen haberler doğru değil, anlaşma söz konusu değil" diye konuştu.

Sedat Doğan: "Hepsi spekülasyon"

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, adı  İtalya'nın Lazio takımıyla anılan yıldız futbolcuları Burak Yılmaz'ı satmak gibi  bir niyetlerinin olmadığını söyledi. 

Burak Yılmaz'ın Lazio'ya transfer olacağı yönündeki haberlerin  spekülatif olduğunu kaydeden Doğan, şunları söyledi: 
 
 "Bazı basın yayın organlarında, tüm açıklamalarımıza rağmen, sanki  Galatasaray'da Bülent Tulun eline çantayı aldı da Burak'ı pazarlamaya gitti gibi  yayınlar yapılıyor. Bunlar maksatlı. Başkanımız, Bülent Tulun'u bildiğim  kadarıyla sol açık ve sağ açık transferi konusunda gönderdi. Bu çerçevede gerek  Lazio ile gerekse başka kulüplerle görüşmeler oldu. Hepsini açıklamak durumunda  değilim. Bu çerçevede bir görüşme oldu.
 
Burak'la ilgileniyorlar ama komik şekilde  sanki biz kendimiz gitmişiz gibi izlenim yaratılmaya çalışıldı. İnternete düşen  bazı haberler de var. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der. Lazio yönetiminin,  'Galatasaray yöneticileri bizle acaba ayna da mı görüşmüşler' gibi sözleri var.
 
Bizim Burak'ı satmak gibi bir niyetimiz de yok. Bir transferin yapılabilmesi için  iki-üç parametrenin olması lazım. Birincisi, oyucu isteyecek. İkincisi, teknik  heyet onay verecek. Üçüncüsü de fiyat konusunda uzlaşılacak. Böyle bir durum  oluşmuş değil. Kimsenin bu şekilde Galatasaray'ı rencide etmeye çalışması doğru  değil. Lazio açısından eğer böyle açıklamaları varsa, onlara da, 'Evet, Burak  değerli bir oyuncu ama ona herkes ulaşamaz. Ulaşamadığınız zaman da bunu  Galatasaray'ın üzerine atmayın' diyebiliriz. Eğer bu açıklamaları doğruysa, bu  biraz da İtalya'da kendi kamuoylarına yönelik olabilir." 
 
Transfer konusunda ihtimallerin her zaman düşünülebileceğine dikkati  çeken Serat Doğan, Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferini örnek göstererek,  "Eğer tüm koşullar oluşursa, oyuncunun isteği varsa, teknik heyet uygun buluyorsa  ve mad konuda da anlaşıyorsanız, transfer olabilir. Geçen yılllarda Arda  konusunda aynı şeyler geçerliydi. Koşullar oluştu ve Arda Turan Atletico Madrid'e  gitti. Şu anda böyle bir pozisyonda değiliz" ifadelerini kullandı. 
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER