ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2014 Cumartesi 15:24

Galatasaray Kulübü'nden olayla ilgili açıklama

Galatasaray Kulübünden olayla ilgili açıklama

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada da olayda Sırbistan vatandaşı Marko İvkoviç'in ölümünden duyulan derin üzüntü ifade edildi.


Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada da olayda Sırbistan vatandaşı Marko İvkoviç'in ölümünden duyulan derin üzüntü ifade edilerek, "Adli bir vaka olan bu olayın Galatasaray Kulübü ve taraftarlarıyla bir ilgisi olmadığı kanaatindeyiz" denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"21 Kasım 2014 Cuma akşamı erkek basketbol takımımızın Kızılyıldız'a karşı oynadığı Avrupa Ligi karşılaşmasından önce Abdi İpekçi Spor Salonu'nun dışında, sokaklarda, Kızılyıldız taraftarlarınca başlatılan olaylar kamuoyuna intikal etmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, Sırbistan vatandaşı Marko İvkoviç'in bu olaylar sırasında hayatını yitirmesinden dolayı duyduğumuz derin üzüntülerimizi bildiririz.

Olay ile ilgili, emniyet güçlerimiz gerekli bütün araştırmaları yaparak, kamuoyunu aydınlatacaktır. Adli bir vaka olan bu olayın Galatasaray Spor Kulübü ve taraftarlarıyla bir ilgisi olmadığı kanaatindeyiz.

Sporun esas amacına gölge düşüren şiddetin, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez olduğunu bir kere daha vurgulayarak, spor sahalarında huzurun hakim olmasını diliyoruz."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER