ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 23:46

Galatasaray Kulübü'nden destek

Galatasaray Kulübünden destek

Galatasaray Kulübü, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine destek verecek.


Sarı-kırmızılı kulüp, ilk olarak futbol takımının yapacağı özel maçın gelirini kaza kurbanlarının yakınlarına bağışlama kararı alırken; kulüp başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyeleri de Soma'ya giderek, taziyede bulunacak.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, Soma'daki elim maden kazasının, tüm Türkiye'yi olduğu gibi Galatasaray camiasını da büyük üzüntüye boğduğu belirtildi.

Açıklamada, yaklaşık on yıl boyunca, Ali Sami Yen Stadı'nın kapalı tribününde sürekli asılı kalan; 'SOMA KÖMÜR DİYARI,

ŞANLI GALATASARAYIMIZA BAŞARILAR DİLER' pankartını hatırlayan Galatasaraylıların gözyaşlarını tutamadığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sedyeye çıkarılırken 'çizmelerini çıkarmak' isteyen işçi kardeşimize, bugün bütün duyarlı yurttaşlarımızın seslendiği gibi biz de 'Merak etme işçi kardeşim, alın terin kadar temizdir yaralı yüreğin!' dedik. Ve dedik ki; 'Hepimizin onlara ödenecek bir vicdan borcu var.' Soma'daki acılı aileler, Galatasaray camiasının dost elini bundan böyle her zaman yanlarında hissedeceklerdir.

İlk adım olarak, Galatasaray Kulübü, önümüzdeki dönemde yapacağı özel maçın gelirini, kaza kurbanlarının yakınlarına bağışlama kararı almıştır. Dayanışmamız bundan sonra da çeşitli yollarla devam edecektir. Öte yandan, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'la yönetim kurulu üyeleri, özel bir uçakla bölgeye giderek, Soma'daki acılı ailelere taziye ziyaretinde bulunacak. Bu vesileyle bir kez daha hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER