ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 16:45

Galatasaray: "Kararımızın arkasındayız"

Galatasaray: "Kararımızın arkasındayız"

Fenerbahçe ile şampiyonluk maçına çıkmama kararı alan Galatasaray'dan bir açıklama daha geldi. Yapılan açıklamada 'kararımızın arkasındayız' denildi.


Galatasaray dün tarihi bir karar alarak Fenerbahçe ile oynanacak şampiyonluk maçına çıkmama kararı almıştı. Bugün ise gelen tepkiler üzerine Galatasaray Spor Kulübü bir açıklama daha yayınladı.

Yapılan yazılı açıklamada Galatasaray, maça çıkmama kararının arkasında olduklarını yineledi. Bu kararın bir gün ve bir maç ile ilgili olmadığını vurgulayan Galatasaray açıklamanın ciddi bir uyarı olarak algılanmasını istedi.

İşte Galatasray Spor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklama;

Kararlarımızın arkasındayız.

Türkiye’de her alanda sporun öncüsü olan Galatasaray, sporda adaletli ve ahlaklı bir düzenin kurulması için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

17 Haziran açıklamamızda yer alan, Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımızın önümüzdeki sezon lig yarışından çekilmesi seçeneği dahil başka adımların ilgili kurullarımızda değerlendirileceği hususu da; bu bağlamda ciddi bir uyarı olarak alınmalıdır.

Galatasaray Spor Kulübü’nün bu şubelerimizi kapatmak ve küçültmek gibi bir düşüncesi asla olmamıştır ve olmayacaktır.

Bütün mücadelemiz, Türk sporunun ona zarar verenlerden arınması içindir.

Ahlaklı ve adaletli bir spor düzeninde, Galatasaray Erkek ve Kadın Basketbol takımları da, her branştaki sporcularımız da Türkiye’ye yeni ve onurlu zaferler armağan edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER