ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 10:53

Galatasaray dikleşmeyi seviyor

Galatasaray dikleşmeyi seviyor

Galatasaray, TT Arena'nın zeminine kökten çözüm bulmak için harekete geçti.


G.Saray, Juventus maçlarında tahrip olan Türk Telekom Arena'nın zemini için bir kez daha harekete geçti.

Fotomaç'ın haberine göre Galatasaray'da hedef bu kez kökten çözüm bulmak. Daha önce 3 kez değiştirilmesine rağmen yine iflas eden çimler için Arsenal'in Emirates Stadı örnek alınacak. Başkan Ünal Aysal'ın, yöneticilere, "Geçen sene 8 metre derine kadar indik. Drenaj sorununu da çözdük. Ancak burada en büyük sorunumuz çimlerin tamamının ışık almaması. Bunun için Arsenal'in stadındaki ışık sistemini örnek alabiliriz" dediği öğrenildi.

BALIKESiR MAÇI OLiMPiYAT'A

Yönetimin, stadın üstündeki çatıyı biraz daha açarak, ışık için plakalar yerleştirmeyi düşündüğü belirtiliyor. Kupadaki Balıkesir maçınının çimlerin bakımı için Olimpiyat Stadı'nda oynanması da gündemde. Bu arada basın sözcüsü Şükrü Ergün, Juventus'un şikayetçi olduğu saha konusunda UEFA'dan bir uyarı gelmediğini açıkladı. Ergün, "Böyle bir şey söz konusu değil. Tersine UEFA ilk gün maç tatil edilirken bile bu konuda bize teşekkür etti" dedi.

5 MİLYON ÇÖPE GİTTİ

15 Ocak 2011'de açılan Türk Telekom Arena Stadı'nın çimleri 3 yıl içinde 3 kez değişti. Stada ilk çimler 15 Ekim 2010'da serildi. Zeminde yaşanan bozulma nedeniyle 29 Ekim 2011, 1 Temmuz 2012 ve 26 Aralık 2012 tarihlerinde üç kez çimler değiştirildi. Çim ve zemin yenileme çalışmaları ve bakım için G.Saray Kulübü, 5 milyon lira harcadı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER