ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 19:23

Galatasaray Daikin, Yeşilyurt'u mağlup etti


Filede, Galatasaray Daikin, Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt ile karşılaştı. Sarı - kırmızılılar çekişmeli geçen 4 set sonunda mücadeleyi 3-1 kazandı.

Voleybol Bayanlar Birinci Ligi'nde yapılan maçta Galatasaray Daikin, Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt'u 3 - 1 yendi. Sarı - kırmızılılar, Yeşilyurt Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada rakibini 25 - 23, 27 - 25, 22 - 25 ve 25 - 23'lük setlerle mağlup etti.

Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, Bayanlar Birinci Ligi 5. hafta maçında, Yeşilyurt Spor Salonu’nda Bakırköy Belediye Yeşilyurt ile karşılaştı. Sarı - kırmızılı ekip müsabakadan 3 - 1 galip ayrıldı.

Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, ligin beşinci haftasında deplasmanda Bakırköy Belediye Yeşilyurt ile karşılaştı. Sarı - kırmızılı ekip maça Kaptan Eleonora Lo Bianco, Neriman Özsoy, Rosir Calderon Diaz, Sinem Barut, Özgenur Yurtdagülen, Selime İlyasoğlu, liberoda Necla Güçlü Esepaşa ile maça servis atarak başladı.

Köklü kulüplerden Yeşilyurt'un başa baş bir mücaele sergilediği sette, ilk teknik mola 7 - 8, ikinci teknik mola ise 15 - 16 Galatasaray Daikin üstünlüğü ile geldi. Savunmasını yer yer Derya ile kuvvetlendiren sarı - kırmızılı ekipte, set boyunca oyuna Simona ve Gamze de dahil oldular. Seti 23 - 25 Galatasaray Daikin aldı.

İkinci sete başlarken takım kadrolarında herhangi bir değişiklik olmadı. Rosir'in 2, Neriman'ın 1 ace ile sayı bulduğu sete geriden başladık. Bakırköy Belediye Yeşilyurt ilk teknik molaya 8 - 7, ikinci teknik molaya 16 - 12 önde girdi.

Galatasaray Daikin 18 - 12 geride iken, oyun üzerindeki hakimiyetini tekrar ele geçirdi; 0 - 6'lık bir seri yakalayan Galatasaray Daikin aradaki farkı kapattı ve öne geçti. Bakırköy Belediye Yeşilyurt, mücadeleyi bırakmadı ve set uzadı. Ancak rakibin gösterdiği çaba Galatasaray Daikin'i durdurmadı. Seti 25 - 27 alarak, Galatasaray Daikin 0 - 2 öne geçti.

Üçüncü sette, Bakırköy Belediye Yeşilyurt'dan Richards'ın etkili olduğu hücumlar karşısında iyi savunma yapamayan Galatasaray Daikin ilk teknik molaya 8 - 6, ikinci teknik molaya 16 - 13 geride girdi. Setin üçüncü bölümünde oyununu toparlayan sarı - kırmızılı ekip, farkı kapatamadı ve seti 22 - 25 Yeşilyurt aldı. Durum 1 - 2 oldu.

Dördüncü seti aradaki farkı koruyarak önde götüren Galatasaray Daikin ilk teknik molaya 8 - 6, ikinci teknik molaya ise 16 - 12 önde girdi. Setin üçüncü bölümünde Yeşilyurt, oyununu hızlandırıp farkı iki sayıya kadar indirdi. Ancak rakibin ortaya koyduğu oyun karşısında Galatasaray Daikin istikrarını korudu. Seti 23 - 25 alan Galatasaray Daikin, maçı da 1 - 3 kazanarak, sahadan 3 puanla ayrıldı. Maçta, Leo 2, Rosir 22, Neriman 21, Simona 9, Özgenur 9, Selime 7, Sinem 5, Gamze 1 sayı kaydettiler.

20 Kasım Salı günü deplasmanda Dinamo Romprest Bucuresi ile 2013 CEV Champions League maçı oynayacak olan Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, lige 23 Kasım Cuma günü saat 19.00'da Sarıyer Belediye ile Burhan Felek Spor Salonu'nda oynayacağı maçla devam edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER