ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 12:38

Futsal grupları Erzurum’da oynanacak

Futsal grupları Erzurumda oynanacak

Futsal 2014 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Türk Milli Takımı’nın da yer aldığı 7. Grup maçları 26-31 Mart tarihleri arasında Erzurum’da oynanacak


2014 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası ana eleme turu 7. Grup maçları 26-31 Mart tarihleri arasında Erzurum’da oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, Türkiye Futsal Milli Takımı ile birlikte İngiltere, Slovenya ve Ukrayna’nın mücadele edeceği 7. Grup maçları Buz Arena’da yapılacak ve futbolseverler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Futsal Avrupa Şampiyonası tarihinde ön eleme turundan başlayıp finallere (Hırvatistan 2012 Euro Futsal) katılmayı başaran tek ülke olan Türkiye Futsal Milli Takımı, bu başarı sayesinde yükseldiği ülke sıralamasındaki yeri itibarı ile ön eleme turunu maç yapmadan geçti.

Toplam 28 takımın 4’erli 7 grupta mücadele edeceği ana eleme turu maçları sonunda grup liderleri doğrudan Belçika’da düzenlenecek ”Euro Futsal 2014” finallerine katılmaya hak kazanacak. Ana eleme turu gruplarını ikinci sırada tamamlayan 7 takım ve en iyi üçüncü ise, 17-24 Eylül 2013 tarihleri arasında play-off oynayacak. Play-off turundan gelecek 4 takım ve ev sahibi Belçika ile ana eleme turunun 7 birincisinden oluşan 12 takım finallerde mücadele edecek.

Futsalda ikinci kez bir UEFA organizasyonu düzenleyecek olan Türkiye’de, 2012 UEFA Avrupa Futsal Şampiyonası’nın ön eleme turu maçları İzmir’de oynanmıştı.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER