ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:55

Futbolda Kayseri fırtınası


PTT 1. Lig'de sezon bitimine 2 hafta kala Kayseri Erciyesspor'un bir üst lige yükselmeyi garantilemesiyle yeni sezonda Kayseri'den 2 takım Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek.
     Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayseri'nin marka bir şehir olduğunu belirterek, marka bir kente de Spor Toto Süper Lig'de iki takımla mücadele etmenin yakıştığını söyledi.
     Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor'un başarılarıyla gurur duyduklarını dile getiren Özhaseki, şöyle devam etti:
     "İki takımımızın Spor Toto Süper Lig'de olması bize yük getirmekten ziyade keyif veriyor. Kayserililer için iki takımın olması övünç meselesidir. İstanbul ve Ankara'dan sonra şehrimizde 4 üniversite olduğu için övünüyorduk, şimdi de Spor Toto Süper Lig'de iki kulübümüz var diye övüneceğiz. Birçok büyükşehirde hiç Süper Lig takımı yokken biz de iki tane olmasının gururunu yaşayacağız."
    
     -Maliyet açısından 18 takım arasında 14. sırada-
    
     Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren ise başarıda ekip uyumunun rolüne dikkati çekerek, "Sezon başında Osman Özköylü'yü takımın başına getirdiğimizde hocamız bildiği tanıdığı futbolcuları transfer etti. PTT 1. Lig'i maliyet açısından değerlendirecek olsak 18 takım arasında 14. sırada bulunuyoruz. Yani yıldızlar topluluğunu bir araya getirdiğinizde başarı gelir anlayışı yanlış. Önemli olan yönetim, teknik heyet ve futbolcu uyumudur" diye konuştu.
     Yakaladıkları başarıyı yeni sezonda da sürdürmek için çok çalışacaklarını ifade eden Eren, Süper Lig'e yükselmekten çok kalıcı olmanın zorluğuna dikkati çekti.
     Kulüp olarak lig hazırlıklarına erken başladıklarını anlatan Eren, "Bunun bize çok faydası oldu. Küçük bir bütçeyle mütevazi bir takım kurarak, başarılı olduk. Kulübün parasını sokaktan bulmadık. Bu yüzden mantıklı transferlerle yola çıkıyoruz. Süper Lig'e yükselecek 3. takım henüz belli değil ama yeni sezonda Türkiye'de İstanbul dışında iki takımla Süper Lig'de temsil edilen tek kent olabiliriz" ifadelerini kullandı.
    
     -Kayserispor-
    
     Spor Toto Süper Lig'de aralıksız son 9, toplamda da 18 sezondur mücadele eden Kayserispor'un Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu da başarıda kulübün kurumsal yapısının önemli olduğunu belirtti.
     Sarı-kırmızılı kulübü profesyonel bir şekilde idare ettiklerini vurgulayan Ortaköylüoğlu, "Kayserispor çok istikrarlı bir yapıya sahip. Sabırlı ve kurumsal bir şekilde yönetiliyor. Sadece günlük, haftalık veya sezonluk başarılarla değil, kalıcı başarılara nasıl ulaşılır düşüncesiyle yatırım yapılıyor. Futbolcu ve teknik direktör transferlerini sezonu kurtaracak şekilde değil, takımımızın geleceğini yapılandıracak şekilde yapıyoruz. Bu mantıkla kulüp idare ediliyor" dedi.
     Kayseri'nin iki Süper Lig takımını kaldıracak potansiyele sahip olduğunu kaydeden Ortaköylüoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Nasıl Kayserispor Süper Lig'de şehrin göz bebeği ise bu saatten sonra Erciyessporumuz da aynı şekilde olacak. Şehrimiz hem Kayserisporumuza hem de Erciyessporumuza destek olmalı. Birçok şehrin Süper Lig'de hiç takımı yokken bizim iki tane var. Kayserililer bu takımlara sahip çıkmalı ve onlarla gurur duymalı. Bu kesinlikle tesadüf değildir, iki takım da hak ederek bulundukları konuma gelmiştir."
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER