ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 21:07

"Futbolcularını havaya sokmak için bu hareketleri yaptı"

"Futbolcularını havaya sokmak için bu hareketleri yaptı"


Antrenörler Derneği'nin turnuvası için Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Tanju Çolak, Mersin maçında Fatih Terim'in futbolcularını havaya sokmak için bu hareketleri yaptığını belirterek olayı şöyle özetledi: "Bir defasında Papaz pilav yer, ikincisinde yemez."

Alanyaspor'un Kulüp Başkanı Hasan Çavcuşoğlu'nun yakın dostu olan Tanju Çolak Alanyaspor tesislerinde karma maçta oynadı. Maç önecisinde Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavcuşoğlu, Tanju Çolak'a 10 numaralı Alanyaspor forması hediye etti. Maç öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tanju Çolak, Mersin maçında Fatih Terim'in trübüne yollanması ile ilgili gerekenlerin cezasını alacağını açıkladı. Futbolun kuralları olduğunu vurgulayan Tanju Çolak, kurallara kimsenin karşı gelemeyeceğini ifade etti. Burada Fatih Terim de olsa, Tanju Çolak'ta olsa, Samet Aybaba da olsa, bu yabancı teknik direktör de olsa kuralların var olduğuna vurgu yapan Tanju Çolak, kim olursa olsun kurallara riayet etmek zorunda olduğuna dikkat çekti. Tanju Çolak, "Ceza neyse kesilir, biçilir diye düşünüyorum. Galatasaray takım olamıyor. İşte Mersin ligin en son takımı. Yenmeye dövüyorlar. Tabiri caizse. 1-0 mağlupsun. Koşmuyorsun, mücadele etmiyorsun. İnanmıyorsun, sahada laylay loma çıkarsan Fatih hocanın da başını böyle yersin. Yani futbolcular oynamadığı için Fatih Terim ceza alıyor. Oyuncular gereken maçı oynasa, hırsı gösterse Fatih Terim bunu yapar mı? Oyuncular gerekeni yapmadığı için Fatih Terim'in o hareketleriyle havaya giriyor. Futbolda böyle hava yok. Bunu daha önce de yapmıştı. Bu 2.'nci defadır yapıyor. 'bir defasında papaz pilav yer, ikincisinde yemez' diye özetliyorum." dedi.

"GALATASARAY'DA HİÇ KİMSEDE 3-0'DAN 5-0'A GETİRECEK İNANÇ YOK"

Bugün oynanacak Galatasaray Real Madrid ile ilgili görüşlerini de açıklayan Tanju Çolak, 90 dakika bitmeden neyin ne olacağını söylemenin çok zor olduğunu ifade etti. Dünya futbolunda bir Real Madrid gerçeği, bir Barcelona gerçeği ve bir Manchester United gerçeğinin var olduğunu dile getiren Tanju Çolak, bunu kabul etmek gerektiğini ifade etti. Zamanında Neuchatel Xamax'a 3-0 mağlup olduklarında orada '5-0' dediklerini ve buna inandıklarını hatırlattı. Tüm futbolcular, yöneticiler ve teknik kadronun buna o zaman inandığını belirten Tanju Çolak, o zaman elleriyle '5' işaretini yaptıklarını kaydetti. Tanju Çolak bugün Real Madrid maçından sonra hiç bir futbolcunun 3-0'dan 5-0'a getirecek ne inancı, ne düşüncesi nede bir söylemi olmadığına dikkat çekti.

Galatasaray'ın çıtayı çok yükselttiğini ifade eden Tanju Çolak, böylece Galatasaray'da beklentinin çok yükseldiğini ifade etti. Burada bir hata yapıldığını ifade eden Tanju Çolak, "Çünkü Galatasaray takım olamamıştı. Çünkü Şampiyonlar liginde çok iyi oynuyor ama ligdeki maçlarda bana göre Fenerbahçe daha iyi oynuyor, daha motive olmuş. Çok yıldızları var Galatasaray'ın ama takım olmakta zorluk çekiyor. Real Madrid maçında da gol atkmamız lazımdı. Bu çok önemliydi futbol için. Çünkü şampiyonlar liginde Real Madrid kimle oynamışsa her takım gol atmıştı. Gol atmak bir avantajdı. O avantajla futbolcunun havası değişir. Taraftarın da havası değişirdi. Ama bugün 3-0'dan 5-0'a getirme beklentisini hiç kimse beklemiyor. Birde burada bu beklentiyi oluşturanların başında da basın geliyor. Basının ayrı bir havaya sokması ayrı bir ortam. Ama bir Drogba gerçeği var. Ama bir Sneijder iyi futbol oynamıyor. Sneijder ne takım için ne de kendisi için oynamıyor. Çünkü gücü yok. Maç eksiği var. Türkiye liginde oynayabilir ama şampiyonlar liginde oynamak çok zor. İşte bu 2 kişinin takıma gelmesi ve diğerlerini de birer yıldız olmasıyla düşünce değişti. Beklenti çok artmıştı. Çok kolay ve basit goller yedik. Hiç beklemedik goller yedik. Drogba'nın kaçırdıkları olmaması lazımdı. Real Madrid 4 pozisyona giriyor, 3 atıyor. ama biz 3 tane giriyoruz ama 1 tanesini dahi atamıyoruz. Bugünkü maça geldiğimizde bir prestij maçı olacak. Her iki takımda açık oynayacak. Ben bol gollü bir maç beklentisi içerisindeyim. Keyifli güzel geçecek. Ama 3-0'dan 5-0'a geçmesi bir hayli zor, imkansız, ulaşılamaz diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"ALANYASPOR BANK ASYA LİGİNDE OYNAYACAK KONUMDA OLMASI GEREKİYOR"

Antrenörler Derneği'nin düzenlemiş olduğu turnuvaya katılmak üzere geldiklerini ifade eden Tanju Çolak, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile dostluğunun çok eskiye dayandığını dile getirdi. Maç yapmak için burada olduğunu dile getiren Tanju Çolak, Alanyaspor'un hedefi Bank Asya'da top koşturacak bir konumda olması gerektiğini söyledi. Alanyaspor'un bu imkanları olduğunu belirten Tanju Çolak, hedef, çıta ve düşünce yükseltildiğinde hiç kimsenin 'hayır' demeyeceğini kaydetti. Alanyaspor'un çok güzel projelerle Bank Asya'da oynayabilecek bir takım haline getirilebileğini ifade eden Tanju Çolak, "Bu konuda sevgili başkana zaman zaman söylüyoruz. Güzel şeyler olması için bizi dinlerse daha güzel şeyler olur. Sayın başkan zaten güzel çalışıyor. Alanyaspor için her şey yapıyor. Bunu ben görüyorum." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER