ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 12:57

Futbolcular sendikaya üye oldu

Spor Toto 2


    Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından İskenderun Demirçelikspor'un tüm futbolcuları ve teknik heyeti, kulüp binasında düzenlenen törenle, ekim ayında kurulan Futbol Çalışanları Sendikası'na (Futbol-Sen) üye oldu.
    Futbol-Sen Başkanı Rahim Zafer, törende yaptığı konuşmada, teknik direktör ve futbolcuların sıkıntılarının giderek arttığını belirterek, özellikle alt liglerde bu sıkıntıların daha da fazla olduğunu söyledi.
     Kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini anlatan Zafer, ''Dünyanın hiçbir yerinde yaş sınırından dolayı futbolcunun oynama hakkı elinden alınmazken bu sadece Türkiye'de var. Sorunlara çare olabilmek amacıyla Futbol-Sen'i kurduk. Sadece alt liglerde değil üst liglerde de ilerleyen günlerde üye olacak teknik adam ve futbolcular var'' dedi.
     Zafer, sendikal çalışmaları artırarak sürdüreceklerini belirterek, şöyle konuştu:
     ''İlerleyen günlerde TTF yetkilileri başta olmak üzere Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile görüşmelerimiz olacak. Ayrıca, futbolun ana öznesi olan futbol çalışanlarının oynanan oyundan elde edilen naklen yayın, sponsor gibi gelirlerden hak ettikleri oranda pay almasını sağlamak istiyoruz.''
     İskenderun Demirçelikspor Teknik Direktörü Haluk Bulgurlu ise Futbol-Sen'e takım halinde üye olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ''Zaten biz bir sendikanın takımıyız. Başkanımız Cengiz Gül, emeğin değerini en iyi bilen insanların başında geliyor. O da bu işe destek verdi. Tüm teknik heyet ve futbolcularımız şimdi daha güçlü olacak. Üyeliğin haklarımız noktasında bize büyük yarar getireceğine inanıyoruz'' dedi.
     Takım kaptanı Salih Kardeşgiden ise yaş sınırı ve askerliğin kendileri için büyük sıkıntı yarattığını belirterek, sendikaya üye olmaları sayesinde haklarının daha net korunabileceğini söyledi.
     Törende İskenderun Demirçelikspor Kulüp Başkanı Cengiz Gül de hazır bulundu.
    
   

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER