ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 16:20

Futbolcular sahaya Suriyeli çocuklarla çıkacak


Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor ile Beşiktaş arasında oynanacak maçta futbolcular sahaya Suriyeli çocuklarla el ele birlikte çıkacak.
7 Şubat Cuma günü saat 20.00’de Kamil Ocak Stadı’nda başlayacak maçın öncesinde, kamplarda kalan Suriyeli çocuklar ve futbolcular ellerinde “Suriyeli Çocukların Desteğinize İhtiyacı Var” pankartı taşıyacak. Pankartta ayrıca UNICEF’in Suriyeli çocuklar için dünya genelinde başlattığı “Kayıp Kuşak Olmasın” kampanyası ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) desteğiyle yürütülen “Sana İhtiyacım Var” kampanyasının hashtag’ları da kamuoyuna hatırlatılacak.
Her iki takım futbolcularına seremonide; 7-8 yaş gurubundaki Suriyeli çocukların yanı sıra Gaziantepli çocuklar da eşlik edecek. Suriyeli çocuklar AFAD koordinesi ile Gaziantep ilindeki kamplardan seçildi. Gaziantepspor ile Beşiktaş arasında oynanacak maç destek için Lig TV’den de şifresiz yayınlanacak.

“ÇOK ÖZEL BİR DESTEK”

Konuyla ilgili açıklama yapan UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban “Kulüplerimizin bu desteği Suriyeli çocuklar için çok özel bir destek. Kamuoyunun dikkatini son dönemlerde gözden kaçan bu konuya tekrar çekmek açısından da önem taşıyor. Çünkü hala Suriyeli çocukları eğitimleri için yapılması gereken çok şey var. Ayrıca, her iki ülke çocuklarının sahaya el ele birlikte çıkmaları mevcut dostluğun pekiştirilmesi açısından da oldukça anlamlı.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER