ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 17:39

Futbol: Spor Toto 2. Lig


Spor Toto 2. Kırmızı Grup ekiplerinden Bozüyükspor'un kulüp Başkanı Cengiz Özkan, Bozüyükspor'u devretmeye hazır olduklarını bildirdi.
Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüpte yaşanan maddi krizin devam ettiğini ve yaşanan olaylara rağmen, takıma olan ilgisizliğin sürdüğünü hatırlattı.
Kulübü bu sıkıntıdan kurtarmak için yurt çapında bazı iş adamları ile görüşmeler yaptıklarını anlatan Özkan, şöyle konuştu:
"Kulübümüzde yaşadığımız maddi sıkıntı halen devam ediyor. Şu anda yaklaşık 200 bin lira bulamazsak transferi açamayacağız ve takımı ligden çekmek zorunda kalacağız. Kulübümüz, kaleci antrenörü ve 2 futbolcunun federasyona başvurusu nedeniyle bu duruma geldi. 3 yıl önce kaleci antrenörlüğü yapmış İsmail Hakkı ve o dönemde futbol oynamış Ahmet Kesim ile anlaşabiliyoruz ama kendisi Bozüyüklü olan ve yıllarca Bozüyükspor kaptanlığı yapan Serdar Göçerler ile anlaşamıyoruz. Göçerler, 80 bin lira alacağını almadan federasyondaki başvurusunu kaldırmıyor. Bizi en çok üzen bu. Şu anda yurt çapında bazı iş adamları ile görüşüyoruz. 22 Ocak Çarşamba günü akşamına kadar bir gelişme yaşanmazsa takımı ligden çekeceğiz."
Şu anda takımda 5 oyuncunun bulunduğunu dile getiren Özkan, "Diğer futbolcular, başka kulüplerle anlaşarak gitti. Bizim tek amacımız, takımın yeniden sahaya çıkması. O yüzden görüştüğümüz iş adamlarına yönetimi devretmeyi planlıyoruz. Bozüyükspor'un bu sıkıntılı durumdan kurtulması için, takımı devretmeye hazırız. Ne yazık ki, sahada kaybetmediğimiz ligi, masa başında kaybediyoruz" ifadelerini kullandı.
Özkan, takımı ligden çekmeleri durumda Bozüyükspor'un, 3. Lige düşeceğini, federasyonla sıkıntıların çözülmemesi durumunda ise amatör lige kadar düşeceğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER