ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 18:48

Futbol sahasında masa tenisi rekor denemesi

Futbol sahasında masa tenisi rekor denemesi


Bahçelievler Belediyesi, Yenibosna Stadı'na kurulacak 200 adet tenis masasında tek düdük ve tek komutla aynı anda 400 kişinin gösteri maçı yapacağı dünya rekoru denemesine ev sahipliği yapacak.

Yenibosna'da bir otelde yapılan “1 Top 2 Raket, Ömür Boyu Hareket” isimli rekor denemesinin tanıtım basın toplantısına Belediye Spor Kulübü (BBSK) Başkanı Yusuf Yıldırım, Masa Tenisi Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Adnan Kuzu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Basri Özbay katıldı.

Bahçelievler Belediye Spor Kulübü (BBSK) Başkanı Yusuf Yıldırım, bu faaliyetin oluşmasında Masa Tenisi Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Bahçelievler Belediye Başkanı'na teşekkür ederek, “22 Mayıs Çarşamba günü Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, dünyada ilk defa böyle bir organizasyona imza atacağız. Birlik olmanın, güç birliğinin, dayanışmanın, aynı zamanda aynı şeyleri düşünmenin, aynı zamanda aynı heyecanları yaşamanın ne demek olduğunu ve kitlelerin geleceğe hazırlanma noktasında ne kadar büyük güç olacağını göstermeye çalışacağız. Bu önemli etkinliğe tüm sporsverleri bekliyoruz.” diye konuştu.

Yenibosna Çobançeşme'de bulunan futbol stadında yarın saat 13.00 - 16.00 arasında gerçekleştirilecek "1 Top 2 Raket" masa tenisi rekor denemesi rüzgarlı ve açık havada yapılan ilk deneme olarakta tarihe geçecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER