ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 19:28

Futbol: PTT 1. Lig


Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, ''Artık Ankaragücü'ne destek zamanının geldiğini düşünüyorum. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin sahip çıkması gerekiyor'' dedi.
     Mehmet Yiğiner, 1-1 berabere kaldıkları Karşıyaka maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, artık Ankaragücü'ne destek verilmesinin zamanının geldiğini söyledi.
     Ankara'da değişik kulüplerin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarıyla ayakta durduğunu belirten Yiğiner, ''Bu takımlar belediyeden ciddi destek alıyorlar. Ankaragücü, sadece bizim, esnafların ve Ankaragücü'nü seven insanların sayesinde ayakta duruyor. Artık Ankaragücü'ne destek zamanının geldiğini düşünüyorum. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin sahip çıkması gerekiyor'' diye konuştu.
     Şu an için herhangi bir kampanya düzenlemeyi düşünmediklerinin altını çizen Yiğiner, konuşmasına şöyle devam etti:
     ''Çünkü tüm gelirlerimiz hacizli. Kampanya düzenlersek, pazarlık şansımız da elimizden gider. Alacaklılara, (kulübün durumu belli, gelin alacaklarınızın yarısına anlaşalım) diyoruz. Şu an pazarlık şansımız var, kampanya yaparsak bunu da kaybederiz. Bizim için önemli olan FIFA'nın kestiği cezalar. Birkaç gün içinde Almanya ve Fransa'ya giderek borcumuz olan kulüp başkanlarıyla görüşeceğiz. Pazarlık yaparak sorunları çözmeye çalışacağız. Biz Ankaragücü'nü yaşatmak için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz ama bunu tek başına yapmamız mümkün değil. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin sahip çıkması gerekiyor diye düşünüyorum.''
     Yiğiner, kendilerinin de futbolcuların da iyi niyetle çalıştıklarını kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:
     ''Ligin ilk yarısında takımımız maçların ikinci yarısında oyundan düşüyordu. Bugün görüyoruz ki özellikle son 15 dakika pozisyonları ve galibiyeti kaçıran taraf bizdik. Ankaragücü artık ikinci yarılarda da var. Futbolcularımız bugünkü beraberliğe hüngür hüngür ağlıyorlar. Biz de üzülüyoruz ama biz daha metanetliyiz. Futbolcuların morallerini yüksek tutmamız gerekiyor. Gelecek hafta Manisa'ya gideceğiz. Kısmetse Manisa'dan da puanlarla döneriz diye düşünüyoruz. İddialıyız, bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER