ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 21:43

Futbol Federasyonundan deplasman açıklaması

Futbol Federasyonundan deplasman açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) deplasman taraftarı alınmama nedeni olarak Passolig uygulamasının gösterilmesine tepki gösterdi.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bugün bazı medya organlarında çıkan Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray takımları arasında bu sezon oynanacak maçlarda deplasman taraftarı alınmama nedeni olarak Passolig uygulamasının gösterilmesine tepki gösterdi.

TFF'nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada,

"Bugün bazı medya organlarında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri arasında bu sezon oynanacak müsabakalara deplasman taraftarı alınmama nedeni olarak E-Bilet(Passolig) uygulaması gösterilmiştir. E-Bilet projesi kapsamında sisteme dahil olan tüm Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüplerimizin stadyumları hazır hale getirilmiş olup seyircilerin deplasmana gitmelerinde sistemsel bir engel kesinlikle bulunmamaktadır. Bilindiği üzere E-Bilet 14 Nisan 2014 tarihinde uygulanmaya başlamış, üç kulübümüz arasında oynanan maçlara deplasman seyircisi alınmaması uygulaması ise 17 Kasım 2011 tarihinde kulüplerimiz tarafından alınan ortak kararla başlatılmıştır. Ayrıca deplasman seyircilerine verilen seyir izninin ülkemizde federasyonumuz tarafından değil, kulüplerin ortak görüşleri sonucu İl ve İlçe Spor Güvenlik Kurulları kararıyla alınabileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz" denildi. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER