ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 14:43

"Formanın ağırlığını ortaya koyacağız"

"Formanın ağırlığını ortaya koyacağız"


Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, bu hafta karşı karşıya gelecekleri 1461 Trabzon maçı öncesi basın toplantısı yaptı. Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Durmuş, oyuncularının formanın ağırlığını ortaya koyacağını söyledi.
Besim Durmuş, genç yetenek Canberk Aydın ile birlikte yaptığı basın toplantısında, haftalardır bekledikleri galibiyeti almak için Bucaspor maçının fırsat olmasına karşın sahadan 2 puan kaybederek ayrıldıklarını söyledi. Durmuş, bu hafta oynayacakları 1461 Trabzon maçının önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

"Her geçen gün galibiyet gelmedikçe 3 puanların da önemi artıyor. Camiamız büyük bir camia, kurumsal yapısı büyük geçmişinde çok büyük başarılar elde etmiş. Bugün itibariyle acil bir 3 puana ihtiyacımız olduğunu ve kalan 3 haftada alabileceğimiz maksimum puanı alıp devre arasına güvenli girmek istiyoruz. 1461 Trabzon maçı da bizim için kaybedilen 2 puandan sonra daha da önemli bir hal aldı."

Rakip Karadeniz olunca derbi maç niteliği taşıdığını dile getiren Besim Durmuş, “Ancak biz rakip kim olursa olsun işimize bakıyoruz. Biz büyük bir camiayız. Samsunspor büyük bir kitle büyük bir ekol. 1461 Trabzon ligde iyi bir çıkış yakaladı. Güçlü bir ekip ve Trabzonspor’un altyapısı olduğunu biliyoruz. Ancak ne olursa olsun bu ligde favori olanlar değil o gün mücadele eden, daha çok isteyen takımların galip geldiğini biliyoruz. Bu anlamda kendim gücümüzü kendi sırtımızda taşıdığımız formanın camianın ağırlığını hissederek iyi oynamayı amaçlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Her maça galibiyet için çıktıklarının altını çizen tecrübeli hoca, “Buca maçında yapamadığımız hücumları, bulamadığımız golü inşallah iyi de mücadele ederek rakibe pozisyon da vermeden birlikte oynayarak 1461Trabzon maçında sergilemeyi hedefliyoruz." diyerek, şunları söyledi:

"Hedefimiz tabi ki de kazanmak Samsunspor büyük bir camia puan veya puanlarla dönmeyi amaçlıyoruz. Nerede olursa olsun, hangi sahada olursa olsun Samsunspor kazanmak için oynayacaktır. 1461 takımı kontra ataklarla oynayan önde süratli oynayan ancak her takım gibi onların da zaafları var. Beklerinin arasına yapacağımız çabuk ve iyi paslarla sonuca gitmeyi planlıyoruz. Bu doğrultuda çalışıyoruz ve haftalardır beklediğimiz galibiyetle coşkulu bir şekilde Trabzon’dan dönmeyi istiyoruz."

Genç oyuncu Canberk’in takıma ayrı bir heyecan getirdiğini vurgulayan Besim Durmuş, “Canberk’te en az 10-15 hocanın emeği var. O da Cumartesi günü bu emekleri boşa çıkartmadı. Kendi gibi genç oyunculara da oynadığı oyunuyla cesaret verdi. Canberk’le ben bir hafta uğraştım. Canberk o gün sahada bizim teoride düşündüklerimizi pratiğe döktü. Çok büyük bir sorumluluk, çok büyük bir yük, çok büyük bir davranış sergiledi. O anlamda ona teşekkür ettim." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER