ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 20:23

Fırat Arslan, Huck’u gözüne kestirdi


Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu olma unvanını taşıyan Fırat Arslan, Alman boksör Marco Huck’a karşı hazır olduğunu söyledi. Daha önce bir tarihte ayarlanan karşılaşma, rakibinin sakatlığı nedeniyle ertelenmişti.

Türk boksör, uzun zamandır yarı ağır sıklette dünya şampiyonluğunu elinde bulunduran Bosna asıllı Huck’a karşı WBO Dünya Boks Şampiyonluğu için 25 Ocak 2014 tarihinde Stuttgart kentinde ringe çıkacak.

Müsabakayla iliği konuşan Arslan, kendine güvendiğini, rakibini yenecek güçte olduğunu söyledi. Tecrübeli boksör, “Stuttgart ve çevresinde bulunan vatandaşlarımız maçlarım sırasında her zaman bana büyük destek vermişlerdir. Bu karşılaşmada da kendilerini salona bekliyorum. Bu gecenin sonunda galibiyet coşkusunu kendileriyle birlikte kutlamak istiyorum. Kendime güveniyorum ve bunun için çok çalıştım. Rakibim genç ama ben de ona karşı kazanacağıma inanıyorum.” dedi.

Boksta daha önce sıkletinde Almanya ve Avrupa şampiyonu olan ve 2007 yılında Amerikalı Virgill Hill’i yenerek Dünya Boks Federasyonu (WBA) 91 kilo yarı ağır sıklette Dünya şampiyonu olan Arslan (42), unvanını Panamalı rakibi Guillermo Jones’e karşı kaybetmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER