ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2022 Pazar 14:20

'Filenin Sultanları'ndan bronz madalya

Filenin Sultanlarından bronz madalya

Filenin Sultanları, Dünya Grand Prix'sinde 3'üncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı


'Filenin Sultanları'', tarihinde ilk kez final grubuna kaldığı Dünya Grand Prix'sinde 3'üncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı.

Grupta oynadığı son maçında Brezilya'ya yenilen Türkiye Bayan Milli Voleybol Takımı, 6 ülkenin katıldığı final grubunda ABD ve Brezilya'nın ardından 3'üncü oldu.

Maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın Brezilyalı Antrenörü Motta Marco Aurelio, bugün çok iyi oynayamadıklarını ancak genel olarak etaplarda başarılı olduklarını ifade etti. Motta, rakiplerin güçlü olduğunu, ancak genel olarak performansın iyi olduğunu söyledi.

Olimpiyat öncesi bu maçların iyi bir hazırlık imkanı olduğunu belirten Mota, rakiplerle de önceden karşılaşma imkanı bulduklarını belirtti. Brezilyalı antrenör, oyuncuların performansının iyi olduğunu, ancak istikrarlı olmadığını kaydetti. Olimpiyatlara henüz daha süre olduğunu kaydeden Motta, takımın bu süre zarfında daha iyi olacağını ve durumunu toparlayacağını anlattı.

Motta, bu süreyi iyi değerlendireceklerini belirterek, ''Bu süre zarfında iyi çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Dünya Grand Prix'sinde ilk kez final grubuna kalmaktan ötürü mutlu olduklarını belirten antrenör, Londra Olimpiyatları öncesi takımın genel tablosunun olumlu olduğunu sözlerine ekledi.

Turnuva boyunca (A) Millileri yalnız bırakmayan Çin'deki Türk seyirciler, Brezilya yenilgisine rağmen grupta 3'üncü olarak madalya almaya hak kazanan ''Filenin Sultanları''nı son maçta da yalnız bırakmadı.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER