ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:40

FILA olağanüstü toplanacak


Uluslararası Güreş Federasyonları Birliğinin (FILA), olağanüstü kongresi yarın Moskova'da yapılacak.
     FILA yönetimi, geçici başkan Sırp Nenad Laloviç'in başkanlığa seçilmesi ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulunun ay sonunda Rusya'nın St. Petersburg kentinde yapacağı toplantıya hazırlık için yarın başkent Moskova'da toplanacak.
     Birliğe üye 177 ülke federasyonu yetkililerinin katılımıyla yapılacak kongrede, IOC Başkanı Jacques Rogge'un önerileri doğrultusunda FILA teşkilatında ve güreşte yapılacak birtakım yenilikler tartışılacak.
     Tartışılacak konular arasında, yeni güreş kuralları, kadınların yönetimde daha fazla söz sahibi olması ve sporcuların yönetimde daha aktif yer almaları bulunuyor.
     IOC İcra Kurulunun İsviçre'nin Lozan kentinde, 12 Şubat'taki toplantısında güreşi 2020 Olimpiyatları'ndan çıkarması üzerine, FILA yönetimi, Tayland'ın Phuket adasında olağanüstü toplanmış, başkan Raphael Martinetti de görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bunun üzerine, Nenad Laloviç, oy birliğiyle geçici başkanlığa seçilmişti.
     Güreş, IOC İcra Kurulunun St. Petersburg'da, 29-31 Mayıs tarihlerinde yapacağı toplantıda, beyzbol-softbol, karate, paten sporları, dağcılık, squash, wakeboard ve wushu ile ilk 3 spor dalı arasına girmek için yarışacak. IOC olimpiyat programına alınacak spor dallarıyla ilgili nihai kararını, eylül ayında Arjantin'de yapacağı toplantıda verecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER