ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 13:00

Fikret Orman'dan şampiyonluk formülü

Fikret Ormandan şampiyonluk formülü

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Son 9 maçta 23 puan alırsak bu şampiyonluk için yeterli olabilir" dedi.


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Almanya temsilcisi Schalke 04’ü yenerek çeyrek finale yükselen Galatasaray’ı tebrik etti.

Fikret Orman, Avea ile yapılan sponsorluk anlaşmasının tanıtımı için düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Galatasaray’ın çeyrek finale yükselmesine sevindiğini kaydeden Orman, ”Galatasaray camiasını ve Galatasaraylıları tebrik ediyorum. Rakiplerimizin yenilmesiyle sevinen başkan modeli değilim. İkisinin de (Galatasaray ve Fenerbahçe) kazanmasından bir Türk vatandaşı olarak keyif alıyorum. Dün de maçı keyifli bir şekilde seyrettim. Son dakikada atılan gol de mutluluk verdi. Rakiplerimizi tebrik ediyorum. Seneye darısı başımıza inşallah” diye konuştu.

”23 puan alırsak”

Fikret Orman, ligde geride 9 maç kaldığının hatırlatılıp, şampiyonluk için kaç puan alınması gerektiğinin sorulması üzerine de, ”23 veya 27 puan arası olabilir. 23 puan alırsak şampiyonluk için yeterli olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk mücadelesi yaptıkları rakipleriyle maçlarının kalmadığını anlatan başkan Orman, ”Fenerbahçe ve Galatasaray ile derbi maçlarını oynadık. Artık biz kendi işlerimize bakıp, kendi maçlarımızı kazanmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

”Milli maç arası avantaj”

Önümüzdeki hafta milli maçlar nedeniyle lige ara verileceğini hatırlatan başkan Orman sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bu ara özellikle sakatlarımızın geri dönmesi açısından avantaj getirecektir. Almeida bu hafta dönüyor, Dentinho başladı, Mustafa Pektemek döndü, Veli’de bir sıkıntı yok. Beşiktaş’ın en büyük sıkıntılarından biri sakatlıktı. İki haftalık ara olacak, bunun da bizim için avantaj olacağını düşünüyorum.” -

Aziz Yıldırım’ın PFDK’ya sevki

Fikret Orman, basın mensuplarının, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın Bursaspor maçında soyunma odası koridorunda hakeme yönelik söylemleri nedeniyle PFDK’ya sevk edildiğini belirtip, bu konuda ne düşündüğünü sorması üzerine de, ”Herkesin bir tarzı var. Bizim yönetim tarzımız bu tarzda değil. İlk günden beri de bunlara riayet etmeye çalışıyoruz. Dost camianın başkanının yapmış olduğu hareketle ilgili yorum yapmak benim açımdan doğru değil. Onların bileceği, kamuoyunun değerlendirebileceği bir iş” diyerek sözlerini tamamladı.

Avea ile "Kurumsal Kartalcell" anlaşması 

Bu arada Beşiktaş Kulübü ile Avea arasında ”Kurumsal Kartalcell” hattı anlaşması yapıldı.

Avea’nın Maçka’daki genel müdürlük binasında düzenlenen ve anlaşmanın detaylarının aktarıldığı toplantıya Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Avea Üst Yöneticisi Erkan Akdemir, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Kıran ve Berk Hacıgüzeller katıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, bu birlikteliğin sadece Avea ve Beşiktaş için değil, aynı zamanda kullanıcılar için de karlı olacağını söyledi.

  

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER