ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 12:29

Fikret Orman'dan açıklamalar

Fikret Ormandan açıklamalar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman: "Bu uzun bir maraton, 100 metrenin sonucuna değil de maratonun sonucuna herkes bakar. Biz şu anda daha 100 metrelerde, 200 metrelerde koşmaktayız"


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbol takımının sezonun 6. haftasında geldiği noktanın çok abartılmaması gerektiğini söyledi.

İsviçreli saat markası Hublot ile yaptıkları işbirliği anlaşmasının, BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki tanıtım töreninde, Sivasspor karşısında alınan galibiyet ve sezonun devamı için düşünceleri sorulan başkan Orman, daha sezonun başında olduklarını anımsatarak, "Bu uzun bir maraton, 100 metrenin sonucuna değil de maratonun sonucuna herkes bakar. Biz şu anda daha 100 metrelerde, 200 metrelerde koşmaktayız" dedi. 

Beşiktaş'ın iyi şeyler yapmaya çalıştığını kaydeden Orman, şöyle devam etti:

"Daha sezonun çok başındayız. 6. hafta geçti, önümüze çok uzun bir maraton var. Beşiktaş iyi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bütün branşlar için bir şeyler yapma gayreti içinde. Şu anda kulüplerde olan mali krizlerin ilkini yaşadık, her şeyde bir öncülüğümüz var, orada da ilki hemen hemen yaşadık. Sıkıntılı bir süreçten geliyoruz. Stadımız yok, yapmaya gayret ediyoruz. Kendi kaynaklarımızla yapıyoruz. Her maçımızı deplasmanda oynuyoruz. Zor bir süreç var önümüzde. Lig bitmiş, Beşiktaş şampiyon olmuş, stadı açılmış falan değil, zorluklar var önümüzde. Bu futbol takımının bu kulübün finanse edilmesi lazım, paraların ödenmesi, stadın finanse edilmesi ve bir an evvel bitirilmesi lazım."

Beşiktaş'ın henüz şampiyon olmadığını vurgulayan Orman, geçen sezon üst üste 4 maç kazandıktan sonra, üzerilerine oynanan oyunlarla kötü durumlara düştüklerini öne sürerek, "Hatırlıyorsunuz geçen sezon da lige başladık, 4 maç üst üste galibiyet aldık. Sonradan Beşiktaş bir anda kötü günlere geldi" ifadelerini kullandı.

"Bizim kendi işimizi iyi yapmamız ve kendi işimize konsantre olmamız lazım" diyen Orman, şunları söyledi:

"Şu anda Beşiktaş UEFA şampiyonu olmuş falan değil, daha önümüzde çok süreç var. Çok da abartmanın da bir manası yok. Bizde şöyle bir şey var; yermeyi de övmeyi de biraz abartıyoruz, millet olarak öyleyiz ve sonra çöküşler yaşıyoruz. Şu anda iyi gidiyoruz. Bizim de gayretimiz arkadaşlarımızla beraber, bunu en iyi şekilde yapabilmek, devam ettirebilmek, istikrarı sağlayabilmek. Amacımız budur. Bu uzun bir maraton. 100 metrenin sonucuna değil de maratonun sonucuna herkes bakar. Biz şu anda daha 100 metrelerde, 200 metrelerde koşmaktayız. Daha önümüzde çok yol var."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER