ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:50

Fikret Orman: "UEFA bizi şok etti"

Fikret Orman: "UEFA bizi şok etti"


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'yu Disiplin Kurulu'na sevk etmesini beklemediklerini ifade ederek, "Bizi de şok etti. Açıkçası, beklediğimiz bir karar değildi. İsmi geçen Serdal kardeşimizin de Tayfur hocamızın da suçsuz olduğuna inanıyorum" dedi.
 
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Trakya'da bulunan derneklerle Tekirdağ'da bir araya geldi. Dün akşam Yelken Kulübü'nde düzenlenen yemeğe Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş ikinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Vali Yardımcısı Mustafa Yel, 8'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük ve Trakya'daki Beşiktaş derneklerinin temsilcileri katıldı. UEFA'nın Beşiktaş'tan Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'yu Disiplin Kurulu'na sevk etmesini beklemediklerini ifade eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "UEFA'nın bu kararı bizi de şok etti. Açıkçası, beklediğimiz bir karar değildi. Bugün (dün) öğleden sonra 15.00 gibi bize bildirdiler. 19 Haziran'a kadar savunmamızı vereceğiz. 21 Haziran'da da duruşması var. Disiplin Kurulu'nun duruşması var, ondan sonrada tahkim var" dedi.
 
ADALI'YA SAHİP ÇIKTI
Beşiktaş Kulübü'nün 16 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimli genel kurulunda başkanlık için kendisine rakip olan Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun suçsuz olduğuna inandığını ifade eden Fikret Orman şunları söyledi:
 
"Geçen seneki Beşiktaş'ın Financial Fair Play ile ilgili gerçeğe aykırı beyanla alakalı bu süreçten geçmişti. Geçen seneye göre biraz tecrübeliyim. Ben de bizzat katılacağım. Kulübümüzü orada savunacağım. Şunu açıklıkla söyleyeyim. Ben kulübümüzün bu işle alakalı olmadığını, bu işte ismi geçen Serdal kardeşimizin de Tayfur hocamızın da suçsuz olduğuna inanıyorum. Bu süreçte de bunu izah edeceğiz. Tahmin ediyorum ki bu süreçten de çıkacağız. Benim düşündüğüm açı Beşiktaş açısıdır, Beşiktaş'a zarar gelmemesi açısıdır. Bu süreci en az sıyrıkla atlatmaya çalışacağız. Burada 4 tane madde var. Birincisi 2013-2014 maçlarından men edilme. İkincisi suçlu bulunduğu takdirde maddi ve daha fazla cezalar gündeme gelecek. İki arkadaşlarımızın da ömür boyu men edilmesi gündemde. Hukukçularımızla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız. Yerel ve yurt dışından bir hukukçu ile sürece yarından itibaren hazırlanacağız"
 
"SERDAL İÇİN ŞANSSIZLIK"
Seçim sürecinde başkan adaylarından ve rakibi olan Serdal Adalı hakkında yorum yapmaktan kaçınan Orman, "Seçim sürecinden böyle bir şeyle karşılaşmak Serdal Adalı için şanssızlık. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Farklı yerlere çekilebilir. Serdal ve Tayfur Hocanın suçlu olduklarına inanmıyorum. Beşiktaş böyle işlerin içerisinde değildir. Kulübümüz şanlı tarihinde böyle şeylere karşı durmuştur. Şanssız bir dönemde geldi. Yapabileceğim yorum bu kadar" demekle yetindi.
 
"HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR"
UEFA'nın kararının transferleri etkileyip, etkilemeyeceğinin sorulması üzerine konuşan Orman, "Maalesef bu seçim sürecinde de hep olumsuzluk üzerine konuşuyoruz. Olumsuzluk üzerine bir bina inşa etmeyelim. Beşiktaş'ta her şey yolunda gidiyor. Yolunda gideceğine inanalım. Olumsuzluk olacağına inanmıyorum" dedi.
Orman, dernek yöneticileriyle bir araya geldiği akşam yemeğinin ardından Tekirdağ'dan ayrıldı.
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER