ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 12:19

Fikret Orman: Tamer Kıran kendisi istifa etti

Fikret Orman: Tamer Kıran kendisi istifa etti


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Orduspor ile oynanan maçtan sonra yaşanan olayların ardından Tamer Kıran'ın kendi hür iradesi ile istifa ettiğini, kendisinin onun istifasını istemediğini söyledi.

Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına katılan Başkan Orman, pazar günü düzenlenecek tüzük kongresi öncesinde Orduspor ile oynanan maçta yaşanan olayların gündemi değiştirdiğini belirterek, "Orduspor maçı sonrası taraftarın dövülmesi tüzüğün önüne geçti. Ben Beşiktaş Kulüp Başkanlığı'na geldiğim günden beri Tamer Kıran benim yanımdaydı. Tamer Kıran, Beşiktaş'a gecesini gündüzünü katarak çalıştı. Çok önemli işler yaptı. Ancak yaşanan olayların ardından Tamer Kıran görevinden kendi hür iradesi ile istifa etti. Benim onu görevden aldığım yönündeki ifadeler gerçek dışıdır. Bu istifanın bundan önceki istifalarla alakası yoktur. Tamer Kıran gerçekten çok kıymetli bir arkadaştır. Onun istifası ile üzüntülüyüm. Yaşanan olayların vehameti açısından üzgünüm. Beşiktaş'a katkı yapacak insanları kazandırmak isterken böyle kişilerin gitmesinden üzgünüm." dedi.

Orduspor ile oynanan maçtan sonra yaşanan olayların savunalacak bir tarafının bulunmadığına vurgu yapan Başkan Orman, "Yaşanan olayları kabul etmemiz mümkün değildir. Yaşananlar bir organize iş değildir sadece bir kazadır. Olayın tutulacak bir tarafı yoktur. Beşiktaş olarak bu olayların hepsini kınıyoruz. Olayları çıkaranlarla mahkemede hesaplaşacağız. Olay artık mahkemeye gitti. Olayı asla örtbas etmek gibi bir niyetimiz yok aksine olayı ortaya çıkarmak istiyoruz. Stadımızda böyle olayların yaşanmasından dolayı da çok üzgünüm. Tüzük tadilat kongresinden sonra arkadaşlarla bu yaşanan olayları konuşacağız." diye konuştu.

LEVENT ERDOĞAN'IN İSTİFASINI İSTEDİ

Öte yandan isim veremen Beşiktaş Kulubü yöneticisi Levent Erdoğan'ın da istifasını isteyen Başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kamu önüne çıkıp yönetim kurulu içinde kendisini kandırılmış olarak hisseden kişi veya kişiler istifa etmelidir. Eğer gerçek Beşiktaşlılık duruşu varsa hemen bugün istifa etmelidirler. Benim ve arkadaşlarımın kimseyi kandırdığı yok. Beşiktaş'ın 200'ün üzerinde davası varken bunların hiçbirine iştirak etmeyip Beşiktaş kongresi yaklaştı diye o hareketlere girmemek gerekiyor. Esasında ben bu kişilere bu çağrıyı basının önünde değilde yüz yüzü yapmak isterdim. Fakat olay basının önüne taşındığı için bugün gereğinin yerine getirilmesini istiyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER