ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 19:27

Fikret Orman: Ligi iki statta, Avrupa'yı Olimpiyat'ta oynayacağız

Fikret Orman: Ligi iki statta, Avrupayı Olimpiyatta oynayacağız


Beşiktaş'ın 2013-2014 futbol sezonunda maçlarını oynayacağı statlar belli oldu. Siyah - beyazlı ekip, gelecek sezon ev sahibi olacağı derbileri ve Avrupa kupası maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, haftalar süren görüşmeler sonunda, sezonun bir yarısında TT Arena'da bir diğer yarısında da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynayacaklarını söyledi. Orman, UEFA Avrupa Ligi maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacaklarını açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, önümüzdeki sezon maçlarını bir devre Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Türk Telekom Arena Stadyumu’nda bir devre ise Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynayacakları yönünde çıkan haberleri doğruladı.

Başkan Fikret Orman Cihan Haber Ajansı muhabirine telefonda yaptığı özel açıklamada, “Bir devre Kadıköy’de, bir devre de Seyrantepe’de oynama planımız var. Kupa ve Avrupa maçlarımızı ise bir başka stadyumda oynayacağız. Bu da büyük bir ihtimal ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu olacak gibi gözüküyor.” dedi.

TT ARENA'DA LOCALAR YASAK, ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU'NDA KULLANABİLECEK

Bu arada Beşiktaş Kulübü'nün yaptığı ön anlaşmaya göre siyah - beyazlı taraftarların Şükrü Saracoğlu Stadı'nın localarını kullanabileceği, Türk Telekom Arena'da ise bu bölümlerin kapalı tutulacağı bildirildi.

Başkan Fikret Orman'ın, iki kulüple de yaptığı anlaşma gereği kiralama ücretlerinin yapılacak protokollerle belirleneceği ve hasar konusunda Beşiktaş kulübünün sorumlu olacağı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER