ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:26

Fikret Orman: Haklılığımızı anlattık


Avrupa kupalarından 1 yıl men ve Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu'ya ömür boyu men ceza talebiyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen Beşiktaş, savunmasını verdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki hukukçular, daha önce yazılı savunmasını UEFA Disiplin Kurulu'na sunmuştu, siyah - beyazlılar, bugün de duruşmalı toplantıda sözlü savunmasını yaptı. Beşiktaş ile İstanbul BBSK arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçında şike yapıldığı gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilen Beşiktaş Kulübü, eski teknik direktör Tayfur Havutçu ve eski yönetim kurulu üyesi Serdal Adalı’nın savunmaları tamamlandı.

Duruşmanın ardından açıklama yapan eski yönetici Serdal Adalı, gereken savunmalarını yaptıklarını ve kararın da 24 Haziran Pazartesi günü açıklanacağı söyledi. Adalı, savunmanın kendileri adına çok iyi geçtiğini, daha önce de söylediği gibi bu konuda suçsuz olduklarını belirtirken, "Beşiktaş - İstanbul BBSK final maçını izledik. Duruşma bizim açımızdan çok iyi geçti. Güzel bir toplantı oldu. İlk günden itibaren ne söylediysek yine aynı şeyleri söyledik. Sonucun olumlu geleceğini ümit ediyorum." dedi.

Adalı, UEFA'nın kararının ise 24 Haziran Pazartesi günü açıklanacağını da sözlerine ekledi.

ORMAN: HAKLILIĞIMIZI ANLATTIK

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise, duruşmanın çıkışında yaptığı açıklamada kulüp olarak haklılıklarını yazılının ardından sözlü olarakta anlattıklarını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Orman, "Savunmamızı yaptık. Söylenebilecek her şeyi disiplin kurulu üyelerine söyledik. Haklılığımızı anlattık. Bundan sonra top UEFA'da. Kararı onlar verecek. UEFA kararını 24 Haziran Pazartesi günü açıklayacak." dedi.

Başkan Fikret Orman, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun avukatları ile kulübün avukatlarının birlikte kendilerini savunduğunu da belirterek, "Söylenecek herşeyi söyledik, karar onların. Onlar çok şey sormadı. Biz sadece kendimizi savunduk. Öyle uzun uzun anlatacak bir durum yok. Herkes haklılığını anlattı. artık kararı bekleyeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER