ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 08:17

Fıkra gibi olay!

Fıkra gibi olay!

Fenerbahçe taraftarlarıyla kavga çıkabileceği ihtimalini gözönünde bulunduran ekipler Galatasaraylı taraftarların geri dönmesini istedi.


Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Kadıköy'de polis alarma geçti. Bağdat caddesinde yürümek isteyen taraftarları polis durdurdu.

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray normal sezonun bitimine bir hafta kala Sivas Sporu 4-2 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiminin ardından Galatasaraylı taraftarlar ellerinde bayraklarla kutlamalara başladı. Polis Galatasaraylı taraftarların Fenerbahçe taraftarının yoğunlukta olduğu Bağdat Caddesinde karşılaşmaması için yoğun çaba harcadı.

POLİS ÜÇLÜ ÇEKEREK TARAFTARLARI İKNA ETTİ

Maçın bitimiyle birlikte yaklaşık 100 kişilik Galatasaray taraftarı Bağdat Caddesinde yürümeye başladı. Galatasaray bayraklarıyla yürüyen grup cadde üzerinde polis ekipleri tarafından durduruldu. Fenerbahçe taraftarlarıyla kavga çıkabileceği ihtimalini gözönünde bulunduran ekipler taraftarların geri dönmesini istedi. Galatasaray taraftarlarıysa polislerin üçlü çekmesi halinde Bağdat Caddesi'nden ayrılacaklarını söyledi. İki takım taraftarı arasında kavga yaşanmasını engellemek isteyen polis ekiplerinden bir polis memuru üçlü çekerek grubu ikna etti. Galatasaraylı taraftarlar sarı diye bağırırken polis memur kırmızı diye bağırıp üçlü çekti.

SAHİL YOLUNDA KAZA

Öte yandan Suadiye sahil yolunda üzücü bir kaza yaşandı. İddialara göre Bağdat caddesinde kutlama turu atan ve içinde bir genç kız ve erkeğin bulunduğu cipin camı taş atılarak kırıldı. Sahilyoluna inerek kaçmaya başlayan cip sürücüsü o sırada yolun karşısına geçmekte olan patenli bir gence çarptı. Çarpmanın etkisiyle sahilyolunda yere yığılan genç için hemen ambulans çağırıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı gence ilk müdahaleyi yapıp ambulansa alarak hastaneye götürdü. Gence çarpan cipin sürücüsü ve yanındaki genç kız ise uzun süre olayın şokunu atlatamadı. Kaza olan yerden yaklaşık 200 metre ileride bekleyen cip sürücüsü ve genç kız kazayla ilgili polislere bilgi verdi. Polisin bir taşkınlık olmaması için genç kıza yüzündeki sarı kırmızı renkteki boyaları çıkarmasını söylemesi de dikkat çekti. Bir görgü tanığı kazayla ilgili olarak, "öndeki grup aracı taşladı bu kaçarken çocuğa çarptı. Araba Galatasaraylı" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER