ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 21:11

Figo'nun favorisi Ronaldo

Figonun favorisi Ronaldo


Portekizli efsane isim Luis Figo, Cristiano Ronaldo'nun Ballon d'Or'u kazanmak için önemli bir şansının olduğunu dile getirdi.

Kariyerinde Real Madrid ve Barcelona forması giyen eski futbolcu, Ronaldo'nun 2012 yılına damga vuracak bir performans sergilediğini belirtti, ama ödülü kimin kazanacağını önceden tahmin etmenin oldukça zor olduğunu dile getirdi.

Mundo Deportivo'ya açıklamalarda bulunan Figo, "Ronaldo'nun Ballon d'Or'u kazanması için önünde hiçbir engel yok. O bu ödülün favori isimlerinden biri. Çünkü çok iyi bir yılı geride bıraktı. Ligde şampiyonluk yaşadı, EURO 2012'de de oldukça etkiliydi. Ama ödülü kimin kazanacağını tahmin etmek çok zor.  Çünkü diğer adaylarda çok iyi bir yılı geride bıraktı" dedi.

2000 yılında Dünya'nın en iyi futbolcusu ödülünü kazanmasının kendisi için çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Figo, "O ödül kariyerimin en önemli ödüllerinden biri. Ancak o zamanlar bu ödül için çok az aday vardı. Şimdi ise en az 4-5 tane büyük favori var." şeklinde konuştu.

Barcelonalı yıldızlar Messi ve Iniesta da Ballon d'Or'un favorileri arasında bulunuyor. Figo'yu 2000 yılında Real Madrid, 104 milyon dolar karşılığında Barcelona'dan satın almış, Barçalılar'ın büyük nefretini kazanmıştı.  

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER