ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:29

FIFA'ya manşet olan Hakan Şükür, gelecekten umutlu

FIFAya manşet olan Hakan Şükür, gelecekten umutlu


Galatasaray'ın rekortmen ve milli oyuncusu, günümüzün ise AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Türk futbolunun bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olacak." dedi.

Hakan Şükür, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesine verdiği röportajda, Türkiye'de düzenlenen ve dün oynanan maçlarla başlayan FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turnuvanın Türkiye'de yapılmasından duyduğu gururu belirten Hakan Şükür, "Dünya futbolunun en önemli yıldızlarından bazılarını ortaya çıkaran bir turnuvadan bahsediyoruz. Bu nedenle ciddiye alınmalı. Burada, yakın gelecekte en üst seviyeye çıkacak futbolcular bulunuyor ve bu nedenle turnuvayı yakından takip etmek gerekir." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de futbolun İtalya, İspanya ve Latin Amerika ülkelerindeki kadar tutkuyla sevildiğini vurgulayan eski milli futbolcu, Türk kulüplerinin son yıllarda yaptığı yatırımlarla futbolun ülkede daha da popülerleştiğini vurguladı. Hakan Şükür, "FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Türk futbolun bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olacak." diyerek görüşünü aktardı.

Şükür, Türkiye'de ilk kez böyle bir turnuvanın düzenlendiğini hatırlatarak, "Organizasyona ev sahipliği yapmak ülkemiz için önemli bir reklam. İnşallah alnımızın akıyla çıkarız." ifadelerini kullandı.

Turnuvada 7 kentte düzenlenen maçları izleyeceğini ve genç oyunculara destek vereceğini belirten Hakan Şükür, Türkiye'nin uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmada iyi bir sicile sahip olduğunu ve Türk halkının da bu turnuvaya hakettiği desteği vereceğini kaydetti.

"EN UNUTULMAZ ANIM GÜNEY KORE'Yİ YENDİĞİMİZ ANIMDI"

Futbol kariyerinin en unutulmaz anının, 2002 Dünya Kupası'nda milli formayla Güney Kore'yi yenerek dünya üçüncüsü oldukları maç olduğunu kaydeden Hakan Şükür, şu ifadeleri kullandı:

"O maçta Dünya Kupası tarihinin en hızlı golünü atmıştım. O maça gelene kadar turnuvada hiç gol atamamıştım ve o gol sayesinde üzerimdeki stres de kalkmış oldu."

Bu turnuvada milli takımda oynayan gençlerin de kendi dönemindeki oyuncular gibi başarılı olacağına inandığını söyleyen Hakan Şükür, futbolda yeteneğin tek başına işe yaramadığını, başarı için istikrarın da şart olduğunun altını çizdi.

Eski milli futbolcu, "Genç oyuncular dünya yıldızlarının yolundan gitmeli ve geleceğin Messi'si, Figo'su ya da Ronaldo'su olmak için çabalamalı." diye görüşlerini aktardı.

U20 MİLLİLERİMİZDEN EN AZ YARlFİNAL BEKLİYORUM

Hakan Şükür, turnuvalara ev sahipliği yapmanın avantaj olduğu kadar dezavantaj da olabileceğini ve taraftar baskısının futbolcular üzerinde bazen probleme neden olabileceğini vurguladı. Hakan Şükür, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Bu duruma izin vermememiz gerekir. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu turnuvada çok yetenekli bazı oyuncularımız var. İnşallah, taraftarın da desteğiyle, takımımızdan en az yarı final bekliyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER