ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2014 Perşembe 23:53

FIFA'dan 5 üyeye soruşturma

FIFAdan 5 üyeye soruşturma

FIFA'nın, 2018 ve 2022 Dünya Kupası ev sahipliği sürecinde rüşvet alınması iddialarına ilişkin 3'ü FIFA İcra Komitesi'nde görevli 5 üyesi hakkında soruşturma yürüttüğü iddia edildi.


Avrupa medyasında yer alan haberlere göre, FIFA Başkan Yardımcısı ve İspanya Futbol Federasyonunda başkanlık görevini yürüten Angel Maria Villar, eski Alman futbolcu Franz Beckenbauer, Beçikalı Michel D'Hooghe, Şilili Harold Mayne-Nicholls ve Taylandlı Worawi Makudi hakkında soruşturma yürütüldüğü öne sürüldü.

Villar ile Makudi, 2018 ve 2022 Dünya Kupası ev sahipliği sürecinde rüşvet alınması iddialarına ilişkin açılan soruşturma kapsamında geçici olarak görevinden uzaklaştırılsa bile sonraki FIFA seçimlerine aday olamayacak.

Beckenbauer ise Katar ile Rusya'nın 2018 ve 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği sürecinde oy vermiş, FIFA Etik Kurulu Soruşturma Komisyonu Başkanı Michael Garcia'nın oylamada rüşvet iddialarına ilişkin haziran ayında açtığı soruşturmaya yardım etmediği için FIFA'daki görevinden geçici olarak uzaklaştırılmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER