ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2013 Salı 14:34

FIFA'dan 2014 kupa güvencesi


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Brezilya'da hafta sonu oynanan maçta çıkan şiddet olaylarının, ülkede gelecek yıl düzenlenecek Dünya Kupası'nda güvenlik konusunda endişe yaratmaması gerektiğini bildirdi.
Brezilya'da, olayların ardından tatil edilen lig maçının, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda güvenlik açısından endişe yaratmaması gerektiği vurgulanan FIFA'nın açıklamasında, maçların oynanacağı 12 stadın da güvenlik açısından gelişmiş olduğu belirtildi. Açıklamada, "FIFA 2014 Dünya Kupası'nda özel güvenlik güçleri ve polisin yer aldığı son derece kapsamlı bir emniyet ağı kurulacak ve taraftarların, oyuncuların ve organizasyonda yer alacak diğer yetkililerin güvenliliği tamamen sağlanacaktır" ifadesine yer verildi.
Açıklamada, benzer sıkı güvenlik tedbirlerinin, Brezilya'da 15-30 Haziran tarihlerinde düzenlenen FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda da alındığı ve turnuvada güvenlik açısından hiçbir zafiyet yaşanmadığı hatırlatıldı.
Atletico Paranaense ile Vasco da Gama arasında oynanan maçta rakip takımın taraftarları arasında kavga çıkmış ve 3 kişi ağır yaralanmıştı. Olayların kontrol altına alınamamasının üzerine maç 70. dakikada tatil edilmiş ve yaralı taraftarlar, sahaya inen helikopterle stattan taşınmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER