ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:35

FIFA yetkilileri statlarda son incelemelerde bulundu

FIFA yetkilileri statlarda son incelemelerde bulundu


U20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın yapılacağı illerden birisi olan Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu’nda FIFA yetkilileri son incelemelerde bulundu. FIFA U20 Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez ve FIFA yetkilileri, stadı gezerek birkaç eksiğin olduğunu, o eksiklerin de turnuvanın başlanacağı zamana kadar yetiştirileceğini söyledi.

FIFA yetkililerine eşlik eden U20 Gaziantep Sorumlusu Timuçin Kalender, stat ile çok büyük eksikliklerin olmadığını belirterek, “Bakacaz herhalde çok büyük bir eksiğimiz yok. Yavaş yavaş tamamlıyoruz. Daha fazla var ama bitirmek için dört beş günlük bir süre var. Şimdi onların şeylerini bekleyecez, sorularını bekleyecez. Birazdan dolaşacaz sahayı.” dedi.

Kamil Ocak Stadyumu’na en son ve detaylı denetimleri yapmak için geldiklerini dile getiren FIFA U20 Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez, Meksika, Paraguay, Mali ve Yunanistan takımlarının maçlarının burada oynanacağını ve çok zevkli maçların olacağını ifade etti. Inaki Alvarez şunları kaydetti:

“Birkaç güne FIFA delegasyonu ve FIFA yetkilileri tamamen burada olacaklar. Birkaç güne kadar. Ondan da birkaç gün sonra takımlar burada Gaziantep’te oynayacak. Bildiğiniz gibi FIFA U20 Dünya Kupası Türk futbol tarihinin yaptığı en büyük futbol organizasyonu olacak bu güne kadar.

Burada çok fantastik çok mükemmel takımlar mücadele edecek. Meksika, Paraguay, Mali ve Yunanistan burada olacak. Çok iyi takımlar çok iyi izlenmeye değecek takımlar burada olacak. O yüzden buradaki karşılaşmanın çok zevkli geçeceğini söyleyebilirim. Şuan gördüğümüz kadarıyla statta bir sürü çalışma devam etmekte.

Burada yapılması gereken zamanında turnuva başlayana kadar bütün bu işlerin tamamlanması. Biliyorsunuz stat daha önceki haline göre çok şey yapıldı ama daha yapılması gerekenler var. ama şundan da eminiz ki Gaziantep yerel yönetiminin bize verdiği destekle bunlarda hazır hale gelecek.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER