ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 21:29

FIFA U20 Dünya Kupası'nda Bursa 500 milyon izlleyiciye ulaşacak

FIFA U20 Dünya Kupasında Bursa 500 milyon izlleyiciye ulaşacak


Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan FIFA U20 Dünya Kupası’nda 9 maça ev sahipliği yapacak olan Bursa, aynı zamanda 190 ülkeden yapılacak naklen yayınlarla 500 milyon izleyici kitlesine ulaşacak şampiyona ile dünya vitrinine çıkıyor.

Şampiyonanın hazırlıkları için Bursa’ya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Türkiye’nin ev sahipliğinde 21 Haziran -13 Temmuz 2013′te yapılacak dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan FIFA U20 Dünya Kupası’nda 9 maça ev sahipliği yapacak olan Bursa’daki ilk karşılaşma 23 Haziran Pazar günü Özbekistan ve Yeni Zelanda arasında oynanacak.

Bursa’nın bugüne kadar ev sahipliği yaptığı en büyük organizasyon olan şampiyona öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar ve beraberindeki heyet, son hazırlıkları gözden geçirmek üzere Bursa’ya geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan spor tesislerini görme fırsatı da bulan Koşar ve beraberindeki heyet, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı ziyarette konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor tesislerinden övgüyle bahsetti.

Atıcılarda amatör spor kulüpleri için yaptırılan tesisleri gezdiğini belirten Koşar, “Spor birilerinin bir yere toplanması ve gayet nizami tesisler olması çok güzel. Spor adına her şey çok güzel düşünülmüş. Biz bugüne kadar imalathane olmadan güzel bir imalat olmasını bekledik. Ancak Bursa’da imalathane çok güzel olmuş ve eminim bu tesislerle imalat da güzel olacak. Bu tesisleri Türk sporunu kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

FIFA U20 Dünya Kupası sayesinde yabancı sporcuların yanı sıra dünyanın her köşesinden menajer, teknik adam, yönetici ve çok sayıda sporseverin Bursa’ya gelecek olmasının kentin tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, şampiyonanın verimli geçmesi için gerekli her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Bursa’ya kazandırdıkları spor tesisleriyle sporda başarı çıtasının da sürekli yükseldiğini hatırlatan Başkan Altepe, önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Bursa’nın aynı zamanda binlerce görülecek noktası olduğunu, bu şampiyonanın kent turizmi açısından da önemli olduğunu vurguladı.

Ziyaretin sonunda Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, Başkan Altepe’ye 16 numaralı milli forma hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER