ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 15:24

FİFA temsilcisi sahayı test etti

FİFA temsilcisi sahayı test etti


 Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde zemin ve sentetik çim çalışmaları tamamlanan 690 Evler semtindeki Alaplı Futbol Sahası, FIFA temsilcisi tarafından da test edilerek kontrole tabi tutuldu.

FIFA temsilcisi Alaattin Türkyılmaz, bugün Alaplı futbol sahasının zeminini, özel araç ve gereçlerle test etti. Türkyılmaz, zeminin değişik noktalarından test sonuçları aldı. FIFA temsilcisinin test çalışmalarını Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu da izledi. Yapılan çalışma ve bundan sonraki süreçle ilgili FIFA temsilcisinden bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, şöyle konuştu:

"Zeminden ve diğer noktalardan alınan sonuçlar FIFA'nın merkezine gönderilecek ve sonuçların uygun bulunması durumunda geçici kabul yapılacak. FIFA temsilcisi arkadaşımız bu sürecin de 15 gün ile bir ay arasında değişebileceğini söyledi. Eğer, sonuçlar uygun bulunmazsa, eksiklerin ve aksaklıkların durumuna ve giderilmesine göre bu süreç biraz daha uzayabilirmiş.

Biz, testlerden elde edilecek sonuçların olumlu çıkmasını ümit ediyoruz. Ama, eksiklik veya aksaklık tespit edilirse, elbette bunların da tamamlanması gerekir. Eğer, test sonuçları FIFA tarafından uygun bulunur ve onaylanırsa en geç bir ay içinde sahanın geçici kabulü yapılacak ve dolayısıyla amatör spor kulüplerimiz ve okul takımlarımız resmi müsabakalarını bu sahada oynamaya başlayacaklar."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER