ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 23:15

FIFA heyetinden TT Arena'ya inceleme

FIFA heyetinden TT Arenaya inceleme


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) heyeti, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda grup ve final maçlarının oynanacağı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da incelemelerde bulundu. 
 
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez başkanlığındaki heyet, Türk Telekom Arena'nın zemini, güvenliği, elektrik ve aydınlatma, ses sistemi ve medya organizasyonları konularında denetimler yaptı. Heyete, Yerel Organizasyon Komitesi Turnuva Direktörü İlker Uğur ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri eşlik etti. 
 
İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Inaki Alvarez, Türkiye’de bulunmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, “FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın başlamasına çok az bir zaman kaldı ve biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bazı takımlar gelmeye başladı. FIFA yetkilileri ve delegasyonu da gelecek hafta burada olacak. Önümüzdeki günlerde çok yoğun bir çalışma temposunun içine giriyoruz. Şu an turnuvada oynanacak statları son kez denetliyoruz. Bunun için Ali Sami Yen Arena’dayız” şeklinde konuştu. 
 
Önceki denetimlerde gördükleri eksikliklerin büyük bölümünün giderildiğini anlatan Alvarez, "Geçmiş aylardaki denetimlerin sonucunda talep ettiğimiz çalışmaların birçoğunun yapıldığını gördük. Ancak hala yapılması gerekenler var. Onları da önümüzdeki günlerde daha çok dikkat ederek, birlikte halledeceğiz" ifadelerini kullandı. 
 
Alvarez, bahsettiği eksikliklerin Türk Telekom Arena ile alakalı olmadığını vurgulayarak, "Bu stat mükemmel durumda. Tüm statlarda ve antrenman sahalarında gördüğümüz ve incelediğimiz çimler çok iyi. Şu an yapmamız gereken şey, statlardaki güç ve aydınlatma sistemlerini biraz daha iyileştirmek. Tabii ki statların turnuva öncesinde genel temizliğinin de yapılması gerekiyor" diye konuştu. 
 
 "Türk futbol tarihinin en büyük organizasyonu" 
 
20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın Türkiye'de yapılan en büyük futbol organizasyonu olduğuna vurgu yapan Alvarez, "Geleceğin en büyük yıldızları bu turnuvada oynayacak. Daha önce bu turnuvada Messi ve Maradona gibi oyuncuların yıldızının parladığını gördük. Bu turnuva aynı zamanda Türk futbol tarihinde bugüne kadar ev sahipliği yapılan en büyük organizasyon. Bunun için güzel Türk insanının turnuva boyunca statlara gelerek, karşılaşmaları takip etmelerini ve statları doldurmalarını umut ediyoruz" temennisinde bulundu. 
 
Uğur: "Her şey hazır durumda" 
 
Yerel Organizasyon Komitesi Turnuva Direktörü İlker Uğur, TFF ve organizasyon komitesi olarak 3 yıldır çalıştıklarını belirterek, turnuva için her şeyin hazır olduğunu dile getirdi. 
 
Turnuvanın başlamasına 12 gün kaldığını hatırlatan Uğur, şöyle konuştu: 
 
"Bugün turnuvada en fazla maçın oynanacağı stadı inceliyoruz. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da 11 maç oynanacak. Her şey hazır durumda. FIFA yetkilileri de burada son testleri gerçekleştiriyor. Bütün ışıklar açık, jeneratörler devrede ve tüm sistemler kontrol ediliyor. Turnuva sırasında bir sıkıntı yaşanmaması için tüm önlemler alınıyor. TFF ve Yerel Organizasyon Komitesi, bu turnuva için 3 yıldır çalışıyor. Bu 3 yılın son 12 günündeyiz ve heyecanımız en üst düzeyde. 13 Temmuz günü bu statta final maçı oynanacak. O gün milli takımımızla burada buluşmayı umut ediyoruz." 
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER