ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:23

FİFA heyetinden Atatürk Stadı’na inceleme


FIFA U20 Dünya Kupası Direktörü İspanyol Inaki Alvarez, FIFA yetkilileri ve beraberindeki teknik ekip ile Bursa Atarük Stadı’nda inceleme yaptı. FİFA heyetinin stattaki gezisine Stadyum Müdürü Varol Çorapçıgil de eşlik etti.

Yetkililer, incelemeler sonrasında Bursa Atatürk Stadı'nda belirlenen eksiklerin çözümlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini açıkladı. Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu'nun karşıladığı FIFA heyeti, incelemelerden önce basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Vali Yardımcısı Müftüoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bursa'da grup, eleme turu, çeyrek final, yarı final olmak üzere 9 maç oynanacak. Valilik, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü olarak bu organizasyonun eksiksiz olması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Hırvatistan, Yeni Zelanda, Özbekistan Uruguay buraya gelecek. Dünya futbolunda söz sahibi isimler Messi, Ronaldo ve diğerleri buralardan çıktı. Bursalıları ben maçlara davet ediyorum. Bursa'dan dünyaya sporun, kardeşlik, dostluk olduğunun mesajını vermemiz gerekiyor. Bu organizasyonun başarısı gelecekte yapılacak organizasyonların yolunu açacaktır. Atatürk Stadı'nın UEFA, FIFA standartlarına uygun olması için maddi ve manevi tüm imkânlarını seferber eden Bursaspor'a ise teşekkür ediyorum. Bursalılardan ricam tribünleri doldurmaları."

FIFA U 20 Dünya Kupası Direktörü İspanyol Inaki Alvarez, bu ziyaretlerinin son kapsamlı denetleme olduğunu belirtti. Alvarez, "Herkese teşekkür ediyorum. Bursa Atatürk Stadı ve ülkelerin antrenmanlarını yapacağı Bursaspor'un Özlüce ve Vakıfköy Tesisleri'ndeki, son büyük ziyaretimiz. Bursaspor'un 50'inci kuruluş yıldönümü de kutlamak istiyorum. Şimdi hep birlikte çok farklı bir tecrübe yaşayacağız. Bu bir FIFA Dünya Kupası'dır. Vali yardımcısının söylediği gibi farklı kültürlerin karışımları gelecek hafta FIFA yetkilileriyle birlikte Bursa'ya gelecek. Birçok işin önemli kısmı bitti. Önemli gelişmeler kaydedildi. Hala yapacak işlerimiz var. En önemli olaylardan bir tanesi Bursalıların stada gelmesi. Bursa halkının ve Bursaspor taraftarlarının ne denli istekli ve iyi taraftar olduğunu biliyoruz. Bursaspor'un gücünü bütün dünyaya göstermelerini arzuluyorum." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER