ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 15:30

FIFA heyeti, Kadir Has Stadında inceleme yaptı

FIFA heyeti, Kadir Has Stadında inceleme yaptı


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) heyeti, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda 8 maçın yapılacağı Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda incelemeler yaptı.

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez başkanlığındaki heyet, Kadir Has Stadı'nda zemin, güvenlik, elektrik ve aydınlatma, ses sistemi ve medya organizasyonları konularında incelemelerde bulundu. Heyete, şampiyonanın Kayseri sorumlusu Ali Üstünel ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri eşlik etti.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Alvarez, Kayseri'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. U20 Dünya Kupası hazırlıklarının çok iyi bir şekilde devam ettiğini söyleyen Alvarez, şu bilgileri verdi:

“Turnuva öncesi tam kapsamlı son denetimi yapmak için buraya geldik. Şampiyonanın başlamasına çok az gün kaldı. Açılış burada olacağı için Kayseri çok önemli. Bugün burada son denetimleri yapacağız.”

Alverez, şampiyonanın Türkiye adına en büyük turnuvası olduğunu ifade ederek, “Bu kupa daha önce Messi, Maradona gibi birçok yıldızı ortaya çıkardı. Türkiye'deki şampiyonada da daha önce olduğu gibi birçok yıldız futbolcunun ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Turnuvada statların dolu olmasını temenni ediyoruz." dedi.

U20 Dünya Kupası Kayseri sorumlusu Üstünel ise, yaklaşık 1 yıldır hazırlandıkları belirterek, organizasyona en iyi şekilde hiçbir sorun yaşanmadan ev sahipliği yapacaklarını açıkladı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER