ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 19:45

FIFA Dünya Kupası Bosna Hersek'te


FIFA Dünya Kupası, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya getirildi.
Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'dan, özel uçakla Uluslararası Saraybosna Havalimanı'na getirilen kupa, 7-8 Mart tarihlerinde, Saraybosna'daki Mirza Delibaşiç Spor Salonu'nda ziyarete açılacak.
Kupanın tanıtımı nedeniyle havalimanında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Jelyko Komşiç, organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, milli takım olarak Dünya Kupası'nda yer alacak olmaktan büyük onur duyduklarını söyledi.
Kupaya dokunabilecek tek Bosna Hersek vatandaşı olduğunu ve bunun kendisi için büyük bir ayrıcalık taşıdığını kaydeden Komşiç, ''Umarım, Bosna Hersek Milli Takımı, bu kupayı kazanarak Saraybosna'ya getirir ve kupaya dokunabilen tek kişi olarak kalmam'' dedi.
Bosna Hersek Futbol Federasyonu Başkanı Elvedin Begiç de milli takımın, Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanarak bir rüyayı gerçekleştirdiğini belirtti. Begiç, ''Futbol, öngörülemeyen bir oyun. Kim bilir, belki bir gün milli takımımız bu kupayı kazanarak yeniden Saraybosna'ya gelmesini sağlar'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER