ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:26

FIFA, Brezilya'yı uyardı: Artık top sizde


Yaklaşan FIFA 2014 Dünya Kupası öncesi Brezilya'da stadyumları gezen FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, yaşanan gecikmelerden dolayı Brezilyalı yetkilileri uyardı.

Kupaya ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olan Curitiba'da bulunan Baixada Arena'da yaptığı inceleme sonrası stadın henüz hazır olmadığını gören FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, çalışmalar hızlandırılmazsa Curitiba'nın listeden çıkarılabileceğini söyledi.

Henüz zemini, koltukları ve tavanı inşaat halinde olan stadyum ile ilgili kararın Şubat ayı ortasında kulüp yöneticileriyle yapılacak toplantı sonrasında verileceği duyuruldu.

Atletico takımına ait olan ve toplam 43 bin kişi kapasiteye sahip Baixada Arena'da toplam beş maç yapılması planlanıyor. Stadın listeden çıkarılması durumunda bu maçların diğer 11 şehir arasında paylaştırılabileceği ifade ediliyor.

İnşaatı devam eden stadın önceden belirlenen takvimin çok gerisinde olduğunu söyleyen FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, ziyaret sonrası twitter üzerinden paylaştığı bir resimde 'Gerekli tedbirleri uygulamak için artık top Curitiba'da' diyerek yöneticileri uyardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER