ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:41

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na doğru


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) heyeti, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda 8 maçın yapılacağı Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda incelemelerde bulundu.
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez başkanlığındaki heyet, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda zemin, güvenlik, elektrik ve aydınlatma, ses sistemi ve medya organizasyonları konularında inceleme yaptı. Heyete, şampiyonanın Kayseri sorumlusu Ali Üstünel ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri eşlik etti.
İncelemeden önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Alvarez, Kayseri'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası hazırlıklarının çok iyi bir şekilde devam ettiğini dile getiren Alvarez, "Turnuva öncesi tam kapsamlı son denetimi yapmak için buraya geldik. Şampiyonanın başlamasına çok az gün kaldı. Açılış burada olacağı için Kayseri çok önemli. Bugün burada son denetimleri yapacağız" diye konuştu.
Futbolseverlere şampiyonayı tribünde izleme tavsiyesinde bulunan Alverez, şöyle devam etti:
"Şampiyona, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük turnuvası. Bu kupa daha önce Messi, Maradona gibi birçok yıldızı ortaya çıkardı. Türkiye'deki şampiyonada da daha önce olduğu gibi birçok yıldız futbolcunun ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Turnuvada statların dolu olmasını temenni ediyoruz."
Şampiyonanın Kayseri sorumlusu Üstünel ise yaklaşık 1 yıldır hazırlandıkları organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını kaydetti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER