ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 11:53

Ferrari, Alonso'nun ''kulağını çekti''

Ferrari, Alonsonun kulağını çekti

Ferrari Başkanı Montezemolo, Formula 1 takımının İspanyol pilotu Alonso'yu, Macaristan Grand Prix'si sonrası yaptığı yorumlar nedeniyle uyardı


Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Formula 1 takımının  İspanyol pilotu Fernando Alonso'yu, Macaristan Grand Prix'si sonrasındaki  ifadeleri nedeniyle uyardı. 
 
Ferrari F1 Takımı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada,  Alonso'nun, 29 Temmuz'daki 32'nci yaş gününden önce kullandığı "Ferrari'nin  performansından memnun olmadığı" yönündeki ifadesinin, Montezemolo ve takım  çalışanı tarafından iyi karşılanmadığı belirtildi. 
 
2005 ve 2006 Formula 1 şampiyonu Alonso, beşinci bitirdiği Macaristan  Grand Prix'sinin ardından kendisine yöneltilen "Doğum gününde ne hediye  istersin?" sorusuna, "Başka birinin aracını" yanıtını vermişti. 
 
Açıklamaya göre İspanyol sürücüyü arayan Montezemolo, doğum gününü  kutladığı Alonso'nun uyararak şunları kaydetti: 
 
"Ferrari için yarışan tüm büyük şampiyonlardan bugüne kadar hep  takımın çıkarlarını, kendi çıkarlarının önüne konması istenmiştir. Şimdi sakin  kalma, polemiklerden kaçınma, takıma yapılan katkıda tevazu ve kararlılık  gösterme, pist içinde ve dışında takım ve çalışanlarıyla dayanışma içinde olma  zamanıdır." 
 
Alonso'nun menajeri Luis Garcia Abad'ın, gelecek sezon Mark Webber'den  boşalacak koltuk için Red Bull-Renault Takım Direktörü Christian Horner ile  görüştüğü öne sürülmüştü. 
 
Sürücüler klasmanı lideri Sebastian Vettel'in, 39 puan gerisinde 133  puanla üçüncü sırada yer alan Alonso, Macaristan yarışı sonrası yaptığı  açıklamada, Ferrari'de çok mutlu olduğunu vurgulamış, menajerinin, Red Bull ile  görüştüğünden haberi olmadığını dile getirmişti. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER