ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 02:37

Fernandes yılın en iyisi

Fernandes yılın en iyisi

Haliç Üniversitesi ve Spor Türkiye Medya'nın birlikte organize ettiği ''11. Geleneksel Türkiye Spor Adamları Ödülleri'' sahiplerini buldu.


Haliç Üniversitesi Mecidiyeköy Kampüsü'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Manuel Fernandes, Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı ve Sportif A.Ş. Genel Müdürü Lutfi Arıboğan, FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus, Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Galatasaray'ın eski futbolcusu Alman Falco Götz, Fenerbahçeli eski futbolcu İngiliz Dalian Atkinson, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren ile bir çok spor adamı yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan bakan yardımcısı Tekin, devlet olarak spora büyük yatırım yaptıklarını ve artık tüm Türkiye olarak sportif başarıyı yakalamanın zamanının geldiğini söyledi.

Ödül töreninden önce ''Futbolda İstikrarın Sağlanması ve Ülke Ekolünün Etkisi'' adı altında düzenlenen panele, Fernandes, Götz, Atkinson ve Mete Düren katıldı.

Panelde konuşan Fernandes, forma giydiği Portekiz Ligi, İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ve Spor Toto Süper Lig arasında karşılaştırma yaparak, ''İspanya ve Portekiz'de futbol pasa dayalı bir sistemde oynanıyor. Türkiye'de ise futbol kalple oynanıyor. Sahada tamamen mücadele var. Futbola bütün ülkelerin bakışı farklıdır. Portekiz'de altyapıdan çok fazla futbolcu çıkıyor. Bizim takımızda da önemli genç oyuncular var. Bu oyuncular şans buluyor ve bu çok güzel. Türkiye'de bir takımda sahada aynı anda sadece 6 yabancı forma giyebiliyor. Bu da genç oyuncular için büyük şans'' ifadelerini kullandı.

Fernandes, panelden sonra 'Yılın yabancı futbolsusu' ödülünü bakan yardımcısı Tekin ve Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mansur Topçuoğlu'nun elinden alarak salondan ayrıldı.

Ödüller

Bir çok ünlü spor adamının yer aldığı 11. Geleneksel Türkiye Spor Adamları Ödülleri töreninde, şu isimler ödüle layık görüldü:

Yılın Spor Adamı: Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi

Yılın Sporcusu: Olimpiyat şampiyonu atlet Aslı Çakır Alptekin

Yılın Kulüp Başkanı: Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal

Yılın Spor Kulübü: Orduspor Kulübü

Yılın Futbolcusu: Galatasaraylı Burak Yılmaz

Yılın Yabancı Futbolcusu: Beşiktaşlı Manuel Fernandes

Yılın Hakemi: Fırat Aydınus

Yılın Yöneticisi: Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı

Yılın Teknik Direktörü: Haliç Üniversitesi Futbol Takımı Teknik Direktörü Müslüm Gülhan

Yılın Takımı: Haliç Üniversitesi

Onur Ödülü: Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Tekin

''Yılın kulüp başkanı'' ödülüne layık görülen Ünal Aysal'ın adına ödülü Lutfi Arıboğan aldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER