ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:12

Fernandes: "Kalmam istenirse konuşuruz"

Fernandes: "Kalmam istenirse konuşuruz"


Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Manuel Fernandes, sözleşmesi uzatma konusunda "Şu anda bunu konuşmak çok erken 1.5 yıllık kontratım var. Daha uygun bir zamanda kulüp kalmamı isterse oturup konuşuruz." dedi.

Takımın kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısında Portekizli futbolcu, medya mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 10 günlük aradan sonra ikinci yarı çalışmaları için Side'ye geldiklerini belirten yıldız futbolcu, "Arkadaşlarla özlem giderdik. İstanbul'daki hava şartlarından dolayı buraya geldik. Güzel bir havada çalışma imkanı bulduk. İkinci yarı öncesinde ön çalışma oldukça önemlidir. İdmanlar iyi geçiyor. Sakatlığım geçti burada olmaktan mutluyum." dedi.

İlk yarıda beklentilerin üzerinde bir performans ortaya koyduklarını dile getiren Portekizli futbolcu, "Sonuç olarak liderin üç puan gerisindeyiz. İkinci yarı aynı performansı tekrarlamak ya da bunun üstüne koymak hedefimiz var." diye konuştu.

Sakatlığı nedeniyle ilk yarının sonlarına doğru forma şansı bulamayan Fernandes, sakatlığı hakkında ise "Uzun bir süre sonra idmana çıktım, bu sevindiriciydi. Yüzde yüz performansımı henüz sergilemedim. Hedefim ikinci yarının ilk maçı olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında oynamaktır." diye konuştu.

"Sezon başında takımdan ayrılmak istiyorum" şekilinde bir açıklama yapmadığını dile getiren yıldız oyuncu, "Benim ayrılmak istiyorum açıklamam olmadı veya bu konuda benim bilgim yok. Benim sezon başındaki bakışımla şu andaki bakışım arasında bir fark yok. Ben kişisel kalitemi ortaya koyup takıma yardım için burdayım. İlk günden itibaren bu bakış açısına sahibim. Benden bekleneni yüzde yüz vermeye çalışıyorum." dedi.

KULÜP KALMAMI İSTERSE OTURUP KONUŞURUZ

Öte yandan bazen gündeme gelen sözleşmesini uzatıp uzatmayacağı şeklindeki bir soruya Fernandes, "Benim kontratımın bitmesine 1.5 yıllık bir zaman var. Bunu konuşmak için iyi bir zaman değil. Şu anda dizimden bir sakatlığım var onun iyileşmesi için çaba harcıyorum. Ben bir an önce iyileşip sahalara dönmek istiyorum. Daha uygun bir zamanda kulüp kalmamı isterse oturup konuşuruz." diye cevapladı.

Yıldız oyuncu, gençken kendisinin tecrübeli oyunculardan birşeyler öğrendiğini, belirterek, "Takım içinde sırf ben değil. tecrübeli oyuncular eğer ben de onlardan biriysem gurur verici. Ben gençken tecrübeli oyuncuları örnek aldım. Şimdi beni gençler örnek alması beni mutlu ediyor." dedi.

Portekizli yıldız, birçok oyuncunun hedefinde dünya kupası ve Avrupa kupasında oynamak olduğunu fakat kendisinin önceliğinin bir an önce sakatlığının iyileşmesi olduğunu şu anda sadece iyileşmeyi düşündüğünü kaydetti.

Geçen yıl istenilen başarının neden gelmediği şeklindeki bir soruya ise Manuel Fernandes, "Her zaman iyi kaliteli oyunculardan iyi bir grup oluşumu olacak diye bir mecburiyet yok. Sonuç olarak geçen yıl öyle olamadık. Bu sene tartışılır iyi bir grubuz. Saha içinde bir oyuncu gol attı veya güzel hareket olduğunda kollektif olarak hareket ediyoruz. Oyuncu oynamasa dahi televizyon başında seyretse bile o hareketi kendi yapmış gibi seviniyor. Herkes takımın parçası olmaktan mutluluk duyar hale geldi. Biz bunu hep beraber bunu hisseder hale geldik. Sonuç olarak çok iyi bir grubuz." diye cevap verdi.

Manuel Fernandes, teknik direktör Samet Aybaba'nın elindeki kısıtlı kadroya rağmen iyi bir iş çıkardığını ifade etti. Fernandes, Samet Aybaba'nın her zaman kendisine de yardımcı olduğunu dile getirdi.

Taraftarlar tarafından çok sevilen yıldız futbolcu, "Ben bulunduğum yere çalışarak geldim. Çalışmanın sonucunda taraftarlar beni böyle ödüllendirmesi beni mutlu ediyor. Ben onun için çalışmalara devam ediyorum. Ya aynı oyunu devam ettirmeniz lazım. Eğer çalışmazsanız çabuk untulabilirsiniz." diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER