ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 11:26

"Fernandes diye birini tanımıyoruz"

"Fernandes diye birini tanımıyoruz"

Beşiktaş Başkanı Orman, Portekizli’nin taliplerinin artması üzerine sportif direktör Usta’ya direktif verdi.


“Her gün yeni bir kulüp kapımızı çalıyor. Manuel için seninle irtibata geçenlere söyle, onu kimseye satmayız. Hatta ‘Fernandes diye birini tanımıyoruz’ bile diyebilirsin.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Manuel Fernandes’e gelen transfer tekliflerinden bıktı, usandı.. Transfer döneminin başlamasına 1 hafta gibi kısa bir süre kala özellikle Rus kulüplerinin yakından ilgilendiği Portekizli yıldızı her fırsatta satmayacaklarını dile getiren Orman, siyah-beyazlı kulübün sportif direktörü Semih Usta’ya öyle bir direktif verdi ki, haberin detaylarını okurken hem gülecek hem de gözlerinize inanamayacaksınız.

Hemen hemen her gün Usta’nın Fernandes konusunda kapısını aşındırmasından rahatsızlık duyan başarılı başkan, “Semih bana artık Fernandes’ten bahsetme.. Bu konu bir daha açılmasın. Artık herkes bilsin ki onu kimseye satmayacağız. Gelen tekliflerin hepsini artık bana sormadan reddebilirsiniz. Benim oyuncumun ederi 10-15 milyon Euro’lar değil. Kafamdaki rakamlar çok daha fazla. Eminim sen de benim kadar tekliflerden bıkmışsındır. Bundan sonra Fernandes için senin nabzını yoklayana “Öyle birini tanımıyoruz. Bizde Fernandes adında futbolcu yok” bile diyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman son 1 ayda başta Lokomotif Moskova, Anzhi ve Rubin Kazan gibi takımların Fernandes için yaptığı 10 ila 13 milyon Euro arasında değişen teklifleri elinin tersiyle geri çevirmiş ve VATAN’a yaptığı açıklamada “Fernandes kalitesinde bir futbolcunun değeri çok daha yüksek” sözleriyle 20 milyon Eurolar’ı işaret etmişti.

HEDEF 20 MİLYON

Hatırlanacağı üzere Beşiktaş, Portekizli’yi 2010-11 sezonunun devre arasında kiralamış ardından Valencia’ya 2 milyon Euro sözleşme fesih bedeli ödeyerek 1 Temmuz 2011’de Fernandes’in tapusunu resmen almıştı. Beşiktaş’la 1.5 yıllık daha sözleşmesi bulunan yıldız futbolcunun bu sezonki maaşı 2 milyon 100 bin Euro.

‘Bizi Ümraniye’den çıkartamazlar

Orman: “Aradaki hukuksal problemleri çözmeye çalışıyoruz. Tesislerimiz Türk sporunun malıdır. Kimsenin bizi oradan çıkartmaya niyeti yok.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, VATAN’ın ‘Kartal yuvası elden gidiyor’ başlıklı haberini doğruladı. Ümraniye Tesisleri’ni kullanamama tehlikesiyle karşı karşıya kalınması üzerine “Bizi Ümraniye’den çıkartamazlar” diyen başkan “Tesislerimizin bulunduğu arazi mülkiyet olarak Orman Bakanlığı’na bağlıdır. Arazi Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş, onlardan da bize tahsis edildi.. Arada dava süreçleri var.

‘YASAK KALKMASIN’

Orman Bakanlığı’nın tavrı hukuksal olarak kendilerinin tahsis ettiği bir araziyi, başka bir kurum farklı bir yere tahsis edemez yönünde. Biz buna katılmıyoruz. Hukuksal problemleri çözmeye çalışıyoruz. Orası Türk sporunun malıdır. Sonuç olarak hiç kimse bizi oradan çıkartamaz ve kimsenin böyle bir niyeti de yok.

Sezonun 2. yarısındaki derbilerde deplasman takımı taraftarlarının maçlara gitmesi fikrine sıcak bakmıyorum. Sezonun ilk yarısında bizden F.Bahçe Stadı’na, G.Saray’dan da bizim stadımıza taraftar gitmedi.Devre arasında bu durumu değiştirmek adil olmaz. Ancak sezon sonu düşünülebilir.”
 
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER